Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sacha Baron Cohen ztvární Freddieho Mercuryho ve filmu o skupině Queen

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

23. 9. 2010

Britský komik nám přichystal další překvapení. Po tom, co jako Borat zvládl diváky dílem k smrti urazit, dílem rozesmát, se Sacha Baron Cohen objeví na plátně v roli Freddieho Mercuryho. Životopis jedné z nejproslulejších rockových hvězd se má začít točit už napřesrok, jeho jméno je však prozatím neznámé.

Sacha Baron Cohen jako Borat, Zdroj: wikipedia.com

Autorem scénáře je renomovaný Peter Morgan, jehož dílem je mimo jiné film Nixon. Film bude svého druhu unikát, jedná se o první dílo o skupině Queen, ve kterém zazní se souhlasem jejích členů některé z nejznámějších hitů. Mezi skladbami vybranými pro soundtrack by měly figurovat třeba Bohemian Rhapsody nebo We Are The Champions.

Známý odvážlivec

Jedna věc zatím zůstává utajena, totiž jestli bude Cohen ve filmu sám zpívat, nebo zda budou použity původní nahrávky Queen. Faktem je, že napodobit takového zpěváka, jako byl Mercury, by si zřejmě jen tak někdo netroufl. Na druhé straně Cohen mnohokrát ukázal, že odvaha provádět riskantní podniky mu rozhodně nechybí. Ve svých filmech už si udělal legraci z tisíců lidí, uvidíme tedy, jak se předvede ve vážné roli.

Připomeňme, že Sacha Baron Cohen se nejvíce proslavil jako ztřeštěný kazašský reportér Borat, který šokoval Ameriku, dále jako nafintěný homosexuál Brüno a v neposlední řadě přitroublý rapper Ali G. Od dosavadní série smyšlených bláznivých postav se tedy v roli Mercuryho výrazně odchýlí.

Film bude mapovat začátky kapely Queen i rozjezd její kariéry, uzavře ho vystoupení na koncertě Live Aid v roce 1985. Osudy slavné čtveřice tedy nebude sledovat až do konce. Dosud není rozhodnuto, jaký název snímek dostane ani kdo ho bude režírovat. Podle obsazení lze ale každopádně usuzovat na zajímavou podívanou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sacha Baron Cohen ztvární Freddieho Mercuryho ve filmu o skupině Queen