Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sabotér z Horkýže Slíže: České pivo je lepší než slovenské

Navoněla jsem se kvůli němu sprejem, oholila jsem si i nohy, přesto na sebe pan inženýr Mário Sabo alias Sabotér ze slovenské kapely Horkýže Slíže nechal čekat několik hodin. Nakonec jsme se ale ve VIP baru na Rock for People úspěšně sešli a popovídali si o chystaném albu, koncertech i o pivu.

Brzy má vyjít vaše nové album. Kolik vám ještě zbývá?
Snažíme se, co to dá, na podzim s tím jdeme ven, máme zatím nějakých deset věcí hotových, ještě chybí pár kousků textu. Pak už by to snad mělo být v pořádku.

Texty si píšete sami?
Ano.

Kde berete inspiraci?
To už je právě těžké po těch osmi albech, ale my se snažíme do toho dát hodně ze života. Je pravda, že už to opravdu není tak lehké, protože po tolika deskách už není tolik, co říct, a dali jsme si na chvíli oddych. Lidé čekají, že budeme vtipní, šokující a budou tam nějaké ty dvojsmysly. To už fakt není sranda. Po tom, co už jsme udělali, musíme hledat něco nového, ale snažíme se a doufám, že to vyjde i teď.

Takže bude sranda, říkáš?
Já myslím, že jo. (smích)

Na léto máte naplánováno několik koncertů, většinu na Slovensku. Proč nehrajete více v Čechách?
Ono těch koncertů není zas tolik. Loni jsme měli nějakých 160 koncertů, to znamená, že každý druhý den jsme hráli, a tento rok jich jedeme asi 150. Ono je to o tom, že například Kabáti dají šest svých festivalů, přičemž na každý jim přijde několik tisíc lidí, nasbírají svoje prachy za těch šest koncertů a potom dají pár akcí a mají vystaráno, ale my bereme o mnoho míň, tak musíme dělat těch svých 150 nebo 160 koncertů, abychom vyžili.

To jsem se ale nedozvěděla, proč nehrajete víc u nás…
My hrajeme víc v Čechách. Máme to tak, že Slováků je pět milionů lidí, Čechů je okolo deseti. My hrajeme ze sta koncertů sedmdesát u vás a zbytek na Slovensku. A právě Češi se ptají, proč nehrajeme víc u nich a Slováci do nás zase pindají, že nehrajeme doma. (smích)

Máte raději české nebo slovenské publikum?
Tak toto jsme přestali řešit už v devadesátém pátém, protože každý koncert je jiný a každý kraj je jiný. Morava je jiná než Slovensko, Slovensko je jiné než Čechy. To už neřešíme. Víme, že všude se líbí něco jiného a všude se hraje něco jiného. Jsme rádi za to, že v každém kraji dokážeme i my pobavit lidi, chápeš?

A teď poslední. Máš raději české nebo slovenské pivo?
No to musím přiznat, že české pivo je lepší než slovenské. Vy v tom máte tradici. (smích)

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sabotér z Horkýže Slíže: České pivo je lepší než slovenské