Sáblíková opět bez konkurence

Redakce

Redakce

15. 2. 2010

kruhyVčera večer našeho času získala Česká republika první medaili a to rovnou zlatou.  Další medaile se rozdávaly v sáňkařské disciplíně, sprintu na 10 km a boulích.

Martina Sáblíková na olympiádě opět předvedla, že je nejlepší rychlobruslařka na světě a v cíli měla přibližně dvou sekundový náskok. Naší reprezentantce držela palce celá výprava. Po závodě jí osobně poblahopřál i premiér Jan Fischer.

Grafika: Václav Kohout, Topzine.cz

Olympijské kruhy Autor: Václav Kohout, Topzine.cz

Další Pozoruhodný výsledek v ženském hokeji se udál v zápase USA – Čína, kde výběr USA vyhrál 12:1. Naproti tomu předvedli rekordní výsledek čínští krasobruslaři Šen a Čao, kteří vytvořili nový rekord ve volném programu sportovních dvojic.

Závod v Boulích vyhrál Kanaďan Bilodeau. Severskou kombinaci mužů vyhrál Francouz Jason Lamy Chappuis, nejlepší Čech Pavel Churavý skončil dvanáctý. Sáňkařský závod ovládli Němci, kteří skončili na prvních dvou pozicích. Jediný český zástupce skončil až ve třetí desítce. Biatlon na deset km vyhrál Jay z Francie. Čech Šlesingr skončil na 18. místě.