Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

S vlastním bazénem se i doma budete cítit jako u moře

Kde jinde si užijete luxusnější koupání než ve vlastním bazéně? Díky němu budete mít absolutní svobodu, a v případě zapuštěného bazénu navíc zhodnotíte svoji nemovitost. Jak bazén bez problémů zafinancovat? Třeba půjčkou, kterou sjednáte i online.

4 důvody proč mít doma bazén

Váháte nad otázkou, zda se vrhnout do realizace bazénu na zahradě nebo raději chodit na venkovní koupaliště? Tyto 4 důvody vás přesvědčí, proč je lepší mít bazén u sebe doma.

1. Užijete si luxus soukromí

Při koupání už nemusíte brát ohled na ostatní. Hoďte za hlavu starosti s tím, jaké plavky jsou trendy nebo jestli máte dostatečně vysportovanou postavu. Na vlastní zahradě vás nikdo hodnotit nebude. Koupejte a opalujte se tak, jak to máte nejraději: bez pokukujícího okolí a všudypřítomného hluku.

2. Plavte v dokonale čisté vodě

Veřejná koupaliště z pochopitelných důvodů používají větší množství chlóru a dezinfekce, které mohou vysušovat pokožku a způsobovat alergie. Vy si však můžete vodu upravovat i pomocí soli, což je zdravější a ekologičtější alternativa ke chlóru. Váš bazén navíc nebude tak vytížen jako veřejné koupaliště, takže ani v případě čištění chlórem ho nebude potřeba v tak velkém množství.

3. Ani rozmary počasí vás nezastaví

K bazénu si můžete přikoupit velké množství příslušenství. Mezi nejoblíbenější patří zastřešení a ohřev vody, díky kterým se můžete koupat od brzkého jara až do pozdního podzimu. Z bazénové sezóny tak vytěžíte maximum.

4. Zvyšte tržní hodnotu svojí nemovitosti

Věděli jste, že zabudovaný bazén zvýší tržní hodnotu vašeho domu? Pokud byste jej v budoucnu chtěli prodat, získáte za něj více peněz. Stavbu bazénu můžete naplánovat již do stavebního projektu, ale není problém se pro realizaci rozhodnout i později.

Bazén zapuštěný, nebo nadzemní?

Základní otázka zní, pro jaký bazén se rozhodnout: nadzemní, nebo zapuštěný? U nadzemního vás potěší nižší pořizovací cena a snadná instalace. Na druhou stranu se však jedná pouze o dočasné řešení. Jeho konstrukce přitom není příliš estetická. Navíc se hůře zastřešuje, a tak ho pravděpodobně nevyužijete celoročně.

Zapuštěný bazén je investicí na dlouhá léta bez dalších větších nákladů na opravy. Těšit se můžete z dlouhé životnosti, ale také líbivějšího designu. Bazén zapuštěný do terénu vypadá přeci jen lépe než ten nadzemní. Navíc k němu můžete pořídit celou řadu příslušenství:

  • zastřešení,
  • protiproud,
  • ohřev vody,
  • osvětlení a další.

Pro příjemné okolí

Společně s bazénem se vyplatí pořídit i vhodný venkovní nábytek. Chybět by vám neměla lehátka s nastavitelnou hlavovou částí a kolečky. Pohodlí nabídnou také houpačky a křesla. Grilovanou dobrotu můžete zakousnout u zahradního setu stolu a židlí.

Kde na pořízení bazénu a dalších doplňků vzít peníze? Řešením je online půjčka

Realizace bazénu zřejmě nebude nezanedbatelnou položkou ve vašem rodinném rozpočtu. Pamatujte ale, že investicí do bazénu zhodnocujete i svůj dům. Navíc ušetříte za vstupy do aquaparků, za dopravu i za občerstvení, které byste si dali v restauraci.

Věděli jste, že si na stavbu bazénu můžete půjčit? Nebankovní poskytovatelé vám mohou poskytnout půjčku od 10 až 250 000 korun. Oblibě se těší online půjčka, kterou si můžete sjednat rychle a z pohodlí vašeho domova. Díky online půjčce stačí jen vyplnit formulář. Ušetříte tak čas s návštěvou pobočky. Potřebovat budete jen občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, například řidičák nebo rodný list.

Získání půjčky u nebankovního poskytovatele je snazší než u klasické banky, jelikož zde panuje liberálnější a flexibilnější přístup. Peníze můžete mít na účtu do několika hodin bez zbytečných průtahů. Spolehlivého poskytovatele půjčky poznáte podle certifikace, kterou uděluje ČNB.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S vlastním bazénem se i doma budete cítit jako u moře