Menu
TOPZINE.cz
Hudba

S Ruskými romancemi do Prahy přijede už v neděli Aleksander Malinin

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

25. 3. 2010

Malinin-AleksanderV Divadle Hybernia se už v neděli 28. března odehraje dlouho očekávaný koncert ruského génia Aleksandra Malinina. V rámci celoevropského turné zde představí svůj program Ruské romance, jenž je souhrnem všech jeho dokonalých uměleckých skvostů.

Excelentní Rus Aleksnader Malinin přijede do Prahy, Zdroj: archiv

Excelentní Rus Aleksander Malinin přijede do Prahy, Zdroj: archiv

Tvorba tohoto současného sólisty z chladných ruských končin uchvacuje již několik desítek let celý svět. Slavnou osobnost, která by vystupovala přesně v pozitivních rysech svého národa, dnes jen tak nenajdete, ale právě Aleksandr je ryze šlechetným důstojným Rusem, za nějž se vlast rozhodně stydět nemusí.

Svou velkou kariéru Aleksandr zahájil na rockovém festivalu v Moskvě v roce 1987. Jeho Červený havran a předělávka ruské romance Kočí, nepoháněj koně tehdejší publikum naprosto uchvátily. Rok nato získal mladík prvenství v televizní soutěži mladých interpretů a zasloužil si nejen obdiv veřejnosti, ale většinou i pochvalné hodnocení hudebních kritiků.

Úspěšný start a po něm ještě lepší pokračování

První koncertní program Bál Alexandra Malinina v pouhých dvaceti dnech navštívilo 360 tisíc diváků, což z koncertu udělalo nejprodávanější vystoupení devadesátých let. Dnes má Aleksandr na kontě již dvě desítky sólových alb, mezi nimiž stojí za zmínku třeba Poručík Galicyn, Bál, Prokleté noci či Břehy, která se vždy prodávala v milionových nákladech.

Aleksanrova vystoupení znají už dávno nejen v celé Evropě, ale také v USA i Austrálii. Jeho oslňující kariéra byla dokonce několikrát zpracována i filmově. Na Náměstí hvězd u Státního centrálního koncertního sálu Rusko je jeho jméno zlatě vyryto vedle takových postav ruské estrády jako A. Vertinskij, L. Utyosov nebo K. Šulženko.

Cyklus Ruských romancí zná svět už sedm let, ale přesto je koncert Aleksandra Malinina jedním z nejočekávanějších vystoupení tohoto období.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S Ruskými romancemi do Prahy přijede už v neděli Aleksander Malinin