Menu
TOPZINE.cz
Hudba

S novou deskou Sunshine zariskovali. Vyplatilo se?

Redakce

Redakce

28. 5. 2009

Sunshine představili koncem května svou třetí desku s názvem MGKK TELEPATHY. Kapela v minulém roce změnila vydavatele. Skončila u Universalu a jejich stávající vydavatelskou společností se stala progresivní brněnská    X-PRODUCTION.

Změny se také týkaly složení kapely, novým členem na pozici basáka se stal Pavel Litvaj, kterého můžete znát z dnes již neexistující kapely Scissorhands. A zdá se, že změny kapele nijak neuškodily, spíše naopak.

Ve srovnání s předchozí deskou Dreamer nebo debutem Moonshower and Razorblades je nová nahrávka mnohem různorodější, údernější a kapela frontmana Kay Buriánka se rozhodně nebála pustit do větších extrémů, jak předem avizovala.

Vedle výrazných, dynamických skladeb jako je úvodní K.I.D.S. můžeme slyšet melancholicky laděné New Manifesto nebo naopak zběsilou elektroniku Tokyo Bassline, která uzavírá desku. Všechny styly se prolínají, přesto různorodá skladba MGKK TELEPATHY působí velmi uceleně a promyšleně.

Celkově je deska mnohem více než předchozí zaměřena na elektroniku, ale přijdou si na své také posluchači, kteří mají rádi Sunshine spíše pro jejich kytarovou tvorbu. Desku skupina natáčela v berlínském studiu NUPHOBIA Phila Freebourna. Specifická atmosféra Berlína již ovlivnila několik slavných nahrávek, také z nových Sunshine jde cítit určitá syrovost a razantnější zvuk.

Přestože MGKK TELEPATHY předchozí desky výjimečným způsobem nepřevyšuje, rozhodně není krokem zpět. Udržuje vysoko nastavený standard Sunshine a posouvá jejich tvorbu dál. Snad správným směrem.

Sunshine – MGKK TELEPATHY
Vydáno: 22.5. 2009
Celkový čas: 40:10
Skladby: K.I.D.S., New Manifesto, Don’t Walk Away, Moon Rats, Venom, Dance Fast Die Zouny, Mr. Catastrophe, Blood Is The New Blafl, We Don’t Believe In Hype What About You?, Tokyo Bassline
Vydalo: X – Production

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S novou deskou Sunshine zariskovali. Vyplatilo se?