Menu
TOPZINE.cz
Krása

S melounovou dietou bleskově zhubnete. Slibuje dokonce kilo za den

Redakce

Redakce

31. 7. 2012

FOTO: MelounyMeloun je ideálním pomocníkem pro rychlé hubnutí. Při této dietě se jí výhradně jen různé druhy melounů, které mají vysoký obsah vody a minimum kalorií.

FOTO: Melouny

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu

S melounem se nedrží dlouhodobá dieta. Optimální doba trvání jsou pouhé tři dny. Vyplatí se tedy v případě, pokud je vaším cílem rychlé a výrazné snížení váhy. Tělu navíc pomáháte k jeho pročištění. Jestliže byste limit hubnutí překročili, došlo by ke ztrátě tuků, vody a svalů.

Váhové úbytky mohou být vysoké, nepočítejte ale s tím, že si je udržíte. Brzy se dostaví jo-jo efekt a kilogramy budete mít zpět. Za den diety zhubnete i jeden kilogram, který není v tucích, nýbrž ve vodě. Tělo jen odvodníte, zato ho zbavíte škodlivých látek.

Sladký skoro i bez cukru

Ačkoli se to nezdá, meloun obsahuje pouze minimum cukru. Takže i přes to, že chutná, jako kdyby v něm byla cukru tuna, nemusíte mít rozhodně obavy, že přiberete. Cukr je navíc přírodní, a je tedy pro celý organismus lépe stravitelný.

Nezapomeňte při melounové dietě dostatečně pít. Zapotřebí jsou minimálně tři litry neslazených tekutin. Výsledný efekt bude ještě výraznější.

Během diety nebudete trpět nedostatkem vitamínů. Obsahuje totiž  důležitý vápník, železo nebo hořčík. Díky tomu je nepostradatelný pro celý organismus, chrání sliznici, udržuje ve zdraví váš zrak a funguje jako prevence některých typů rakoviny.

Nepřejídejte se

Velice důležité je, abyste se jím zbytečně nepřejídali. Při vysoké konzumaci je meloun kvůli obsažené vláknině vysoce projímavý. Jeho denní dávka je proto nastavena okolo dvou kilogramů, které si rozložíte do pravidelných porcí.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

S melounovou dietou bleskově zhubnete. Slibuje dokonce kilo za den