Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Rychlé půjčky mohou člověku zničit život

Redakce

Redakce

22. 8. 2010

Dluhy Rychlé půjčky jsou prostředkem, jak se dostat k penězům bez zbytečné byrokracie a plnění dílčích požadavků. Současně však jde o úrodnou půdu pro vypočítavé firmy, které naivní zákazníky mnohdy doslova oškubou.

České bankovky, Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

České bankovky, Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

O tom, že je velice nebezpečné zaplétat se s podobnými firmami, ví spousta lidí své. Neotřesitelné postavení na trhu však také dokazuje, jak velké množství z nich podlehne vidině rychlých peněz, které jsou nejméně výhodnými půjčkami vůbec.

Rychlé, ale drahé

Typickým zástupcem tohoto typu úvěrové společnosti je Provident Financial nebo Smart Capital. Ale nejen tyto firmy poskytují krátkodobé úvěry na nízké částky bez zbytečného vyřizování (půjčíte si i bez ručitele, bez potvrzení o příjmu), ovšem s velmi vysokým úrokem, často dosahujícím stovek procent.

Foto: Peptra Prokopová, Topzine.cz

Foto: Peptra Prokopová, Topzine.cz

Splátky si zaměstnanci firmy přicházejí vybírat přímo ke klientovi domů. V případě nesplacení jej čekají sankce a velké úroky z prodlení. Posledním stupněm jsou samozřejmě exekuce spojené se zabavením majetku. Obhajobou budiž fakt, že alespoň některé z nich půjčují pouze tolik, kolik přísluší možnostem daného klienta.

Pozor na lichváře

Druhým a horším stupněm rychlého získání peněz jsou půjčky od lichvářů. Tyto společnosti nebo osoby jsou většinou ochotny nabídnout úvěr i předluženému člověku za extrémně nevýhodných podmínek. Zakopaný pes přitom neleží ve výši splátek, která může být velmi podobná např. Providentu, ale ve smlouvě, jež velmi často obsahuje obrovské sankce za nesplacení dlužné částky v termínu.

Zdroj: photobucket.com

Žebrající člověk, Zdroj: photobucket.com

Klienti těchto firem jsou obvykle lidé v těžké životní situaci, kteří už nevidí jinou možnost, jak splácet své dluhy. Chybné by však bylo domnívat se, že jde pouze o lidi prostšího rozumu a celoživotní naivitou, kteří naletí. Důkazem je jistě nejeden případ z vašeho okolí.

Přitom existuje velmi prostá a účinná prevence, jak se podobným problémům vyhnout: potřebujete-li rychlou půjčku okamžitě, kontaktujte nejprve své přátele.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rychlé půjčky mohou člověku zničit život