Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Rychlá půjčka vás rychle připraví o peníze

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

29. 8. 2010

Potřebovali jste rychle půjčit a zoufale věřili každému, kdo vám sliboval rychlý úvěr s tím, že musíte uhradit jakýsi poplatek za vyřízení, který se vám v případě zamítnutí půjčky vrátí? Jenže půjčka v nedohlednu a poplatek se ztratil? Nejste sami, kdo uvěřil podvodníkům.

Foto: Jiří Krejčík, Topzine.cz

Foto: Jiří Krejčík, Topzine.cz

Spousta lidí už má podobnou nepříjemnou zkušenost. Stačí zavolat na nabídku z inzertních novin a divili byste se, kolikrát můžete naletět.

Domluvíte si schůzku, většinou se sympatickým člověkem, na místě, které vám vyhovuje. Rádoby zástupce úvěrové společnosti či osoba, která vám má úvěr poskytnout, působí velice věrohodně.

Sepíšete dokonce i smlouvu, dostanete kopii smlouvy a potvrzení o zaplacení předem stanovené částky. Ta se pohybuje v rozmezí 500 až 5000 korun. A pak čekáte, až vám přijdou peníze na účet.

Zdroj: photobucket.com

Zdroj: photobucket.com

Čekáte týden a říkáte si, že to je v pořádku. Než se vše vyřídí, tak to přeci chvíli trvá. Čekáte dva týdny. Čekáte měsíc a optimismus se, pomalu ale jistě, vytrácí. Rozhodně již nepůjde o rychlou půjčku.

Po měsíci už si možná řeknete, že zavoláte zástupci oné fantastické společnosti a zeptáte se, kde se stala chyba. Jenže ejhle. Telefonní číslo je odpojené nebo pořád vypnuté. V lepším případě vám zástupce řekne, že úvěr nevyšel. Samozřejmě už nečekejte ani peníze zaplacené za vyřízení žádosti pro poskytnutí úvěru.

Foto: Jiří Krejčík, Topzine.cz

Foto: Jiří Krejčík, Topzine.cz

V poslední době se objevily také inzeráty na úvěry, kdy musíte zavolat na telefonní číslo se zvýšeným tarifem. Zaplatíte tak 600 korun za desetiminutový rozhovor s automatem, který vám pět minut představuje další skvělou úvěrovou firmu.

Buďte více obezřetní a nenechte se napálit od podvodníků, kteří využívají vaší tíživé situace a vydělávají na lidech nemalé peníze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rychlá půjčka vás rychle připraví o peníze