Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rybičky 48 mají Spratka. A Emily!

Martin Peška

Martin Peška

2. 3. 2009

Kutnohorská pop-punková partička Rybičky 48 navázala na první oficiální desku Adios Embryos z roku 2006. Na první jarní den loni vydala zmíněná formace novou desku, obsahující opět třináct písniček, Amores Perros, voe!, kterou mnozí drsní punkáči odsoudí se slovy: „Co je to za kinder emo punk-rock?“ Odpověď však zní: „Je to pop-punk, to co se hraje v zámoří, a známe ho především od kapel jako je Green Day nebo Blink182.“

Rybičky 48

Jde především o chytlavou melodii a jednoduché texty. To se Rybičkám rozhodně povedlo. Na písničky z nové desky se jistě vyřádí fanoušci jak na koncertech, tak při poslechu doma z CD. Možná, že se také přistihnete zpívat: „Émily!“ nebo: „Vo-o-ou, vo-o-ou!“

Píseň jako z jiného světa je Ondrova pomalá. Sám jsem se musel podívat do přehrávače, zda v něm nemám spíše Lunetic. Deska obsahuje i ostřejší rychlejší, byť jen necelou minutu a půl trvající, ale velmi zdařilou, píseň Spratek. Na CD hostoval i po světě známý jazzový baskytarista Pavel J. Ryba, který si zahrál se svým synem Kubou a jeho kamarády z kapely Ondrou Štorkem a Petrem Lebedou rappovou píseň Hej Hou.

A že jsou texty orientované spíše na náctileté? Ano, ale i samotné koncerty kapely dokazují, že mohou zaujmout i starší publikum, které má zrovna chuť se pobavit a zapařit!

Rybičky 48 – Amores Perros, voe!

Vydáno: 21.03.2008

Celkový čas: 45:14

Skladby: Emily, Ooou, Spratek, A to tak, že teď, Opuštěný pokoje, Ondrova pomalá, Amores Perros, Řekni proč…, Pořád to zkoušíš, Prázdnej rám, Romantik, Tetovací, Hej hou, Ooou (rádio verze), Emily (rádio edit)

Vydal: Supraphon

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rybičky 48 mají Spratka. A Emily!