Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rufus Wainwright zakoncertuje v Praze. Kanadský skladatel přijede v březnu

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

14. 12. 2013

Kanadsko-americký skladatel a písničkář Rufus Wainwright potřetí zahraje českému publiku. Koncert je ohlášen na 25. března 2014 a konat se bude v pražském divadle Hybernia.

FOTO: Rufus Wainwright

Rufus Wainwright Zdroj: Struny podzimu

Čtyřicetiletý Kanaďan už u nás hrál na dvou festivalech: na Colours of Ostrava v roce 2012 a na letošním ročníku Strun podzimu. Potřetí se v Praze zastaví během turné nazvaného The Best of Rufus Wainwright, na němž propaguje své výběrové album Vibrate: The Best of Rufus Wainwright. Kompilace vyjde na začátku března příštího roku a bude průřezem skladatelovou kariérou, čítající sedm studiových alb a dvě živé nahrávky.

Wainwrightova hudba je dobře známa filmovým fanouškům. Jeho skladby zazněly ve snímcích Shrek, Moulin Rouge nebo kovbojské romanci Zkrocená hora. Kromě toho je autorem dvou oper a zhudebnil třeba Shakespearovy sonety. Na koncertech obvykle hraje na kytaru a klavír.

Osudové spojení s Cohenem

Wainwright pochází z umělecké rodiny, není mu cizí film, divadlo ani literatura – ze všech těchto oblastí prý čerpá inspiraci. V jeho tvorbě se pozoruhodně mísí populární a klasická hudba.

I ti, kdo neholdují klasice, jistě znají jeho coververzi písně Hallelujah od Leonarda Cohena z filmu Shrek. Cohen byl mimochodem jeden čas Wainwrightovým tchánem, Wainwright má totiž potomka s Cohenovou dcerou. V současné době však nonkonformní skladatel žije s mužem.

Předprodej vstupenek byl již zahájen. Ceny začínají na 690 korunách, dražší lístky pořídíte za 990, 1290, nebo 1590 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rufus Wainwright zakoncertuje v Praze. Kanadský skladatel přijede v březnu