×
TOPZINE.cz

Rufus Wainwright zakoncertuje v Praze. Kanadský skladatel přijede v březnu

FOTO: Rufus Wainwright
Rufus Wainwright Zdroj: Struny podzimu

Kanadsko-americký skladatel a písničkář Rufus Wainwright potřetí zahraje českému publiku. Koncert je ohlášen na 25. března 2014 a konat se bude v pražském divadle Hybernia.

Rufus Wainwright Zdroj: Struny podzimu

Čtyřicetiletý Kanaďan už u nás hrál na dvou festivalech: na Colours of Ostrava v roce 2012 a na letošním ročníku Strun podzimu. Potřetí se v Praze zastaví během turné nazvaného The Best of Rufus Wainwright, na němž propaguje své výběrové album Vibrate: The Best of Rufus Wainwright. Kompilace vyjde na začátku března příštího roku a bude průřezem skladatelovou kariérou, čítající sedm studiových alb a dvě živé nahrávky.

Wainwrightova hudba je dobře známa filmovým fanouškům. Jeho skladby zazněly ve snímcích Shrek, Moulin Rouge nebo kovbojské romanci Zkrocená hora. Kromě toho je autorem dvou oper a zhudebnil třeba Shakespearovy sonety. Na koncertech obvykle hraje na kytaru a klavír.

Osudové spojení s Cohenem

Wainwright pochází z umělecké rodiny, není mu cizí film, divadlo ani literatura – ze všech těchto oblastí prý čerpá inspiraci. V jeho tvorbě se pozoruhodně mísí populární a klasická hudba.

I ti, kdo neholdují klasice, jistě znají jeho coververzi písně Hallelujah od Leonarda Cohena z filmu Shrek. Cohen byl mimochodem jeden čas Wainwrightovým tchánem, Wainwright má totiž potomka s Cohenovou dcerou. V současné době však nonkonformní skladatel žije s mužem.

Předprodej vstupenek byl již zahájen. Ceny začínají na 690 korunách, dražší lístky pořídíte za 990, 1290, nebo 1590 korun.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..