Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rozpačitá show Dance Gavin Dance, triumf Asking Alexandria

Redakce

Redakce

22. 4. 2010

Asking Alexandria, Zdroj: archivNebývá zvykem, aby předkapela předčila headlinera koncertu, ale o tom, že i to je možné, přesvědčili 20. dubna Asking Alexandria a In Fear and Faith, kteří předskakovali Dance Gavin Dance.

Asking Alexandria, Zdroj: archiv

Asking Alexandria, Zdroj: archiv

Jako první se na pódiu objevili Asking Alexandria z Anglie a nasadili laťku hodně vysoko. Hudebně možná nepatří mezi nejoriginálnější kapely, kterými post hardcorová scéna disponuje, ale to při koncertu jistě nikoho netrápilo. Pětice muzikantů působila jako jednotné těleso, které si podmanilo publikum ostrými riffy podbarvenými samply a bravurním střídáním screama a čistých zpěvů v podání Dannyho Worsnopa. Sladěná choreografie jen podtrhla energetickou vlnu proudící z pódia.

Štafetu přebrali Američané In Fear and Faith, kteří byli možná největším lákadlem celého koncertu. Hudební produkce pokračovala v podobném tempu, které nastolili Asking Alexnadria, ale vystoupení In Fear and Faith provázel stejný problém jako jejich alba, a to přebujelý zvuk. Velkolepá směs živých nástrojů a samplů byla občas až příliš nesrozumitelná. Tahouny show byli screamař Cody a vokalista Scott, který ale měl, bohužel pro ušní bubínky publika, problémy s výškami. Zpestřením koncertu bylo zařazení coververze známé hip hopové písničky od Coolia Gangsters Paradise, do které se zapojil i Will Swan z Dance Gavin Dance. In Fear and Faith předvedli to, co se od nich očekávalo, ale bohužel, na rozdíl od Asking Alexandria, nic víc.

Dance Gavin Dance, Zdroj: archiv

Dance Gavin Dance, Zdroj: archiv

Vystoupení headlinerů Dance Gavin Dance se dá přinejlepším označit jako rozpačité. Svou roli jistě hrál jejich experimentální styl hudby, která se od ostatních kapel poněkud odlišuje, a ne každému příznivci žánru se bude líbit. Pomineme-li hudební stránku, vyskytlo se i několik dalších aspektů, které vážně kazily celkový dojem ze show. Kapela totiž vůbec nepůsobila homogenně a spíše se zdálo, že každý hraje sám za sebe. V případě kytaristy a baskytaristy to vypadalo, že spíš hrají za trest. Již zmíněný kytarista a screamař Will Swan to zase krapet přehnal s alkoholem, což výrazně ovlivnilo jeho hráčské schopnosti a vnímání rytmu. Většího ohlasu u publika se kapela dočkala jen u písničky Tree Village, známé díky videoklipu, který k ní Dance Gavin Dance natočili.

Večer byl přesným opakem rčení To nejlepší na konec a byla jen škoda, že předkapely nedostaly více prostoru. Asking Alexandria si v České republice rozšířili stavy fanoušků, In Fear and Faith obhájili své preference a Dance Gavin Dance předvedli, že minimálně na poli živého vystupování mají ještě co dohánět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozpačitá show Dance Gavin Dance, triumf Asking Alexandria