Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Rozmarné je oblečení od La femme MiMi

Petra Červená

Petra Červená

13. 11. 2010

FOTO: La femme MiMi Také vás štvou nevýrazné barvy podzimní sezóny, které jsou v přímém kontrastu s tak kouzelně vymalovaným listopadem? Ještě než napadne první sníh, dává nám příroda každý rok inspiraci pro naše šatníky a každý rok ji valná většina návrhářů tvrdošíjně ignoruje. Pokud se vám líbí podzimní barevná smršť za okny i na vašem oblečení, není pro vás značka La femme MiMi velkou neznámou.

FOTO: La femme MiMi

Přehlídka v rámci říjnového Designbloku 2010, Zdroj: lafemmemimi.cz

Pro ty, kterým La femme MiMi zatím šatníkem neprolétla, jsem přichystala malé seznámení. Značku založila před pěti lety Nguyen Hoang Lan. Rodačka z Hanoje přijela do Prahy před více než 15 lety studovat vysokou školu, která neměla nic společného s uměleckým světem.

Absolvovala politologii na Karlově univerzitě. Ale uměleckým světem se nakazila už jako malá holka. Oba její rodiče jsou malíři. A v jejích modelech je znát ta touha po výtvarném vyjádření. Nejsou to jen šaty. Každý kousek oblečení má svůj příběh.

FOTO: La femme MiMi

Zimní kolekce 2010

Kdo hledá, najde

Některé modely vznikly z recyklovaných materiálů, u kterých pochopíte, co to je síla barev. Žádný vzor ani barevný odstín nepřijde nazmar. Mimi dokáže využít a zkombinovat snad cokoli. Je-li pro vás tahle barevná záplava příliš, můžete se poohlédnout po jednoduché čisté linii. Ani ta v portfoliu La femme MiMi nechybí.

Například střih sukně v šedé barvě s metalickým vzhledem připomíná poupě tulipánu, kterou vhodně doplňuje černý top s nařasenými rukávy balonového typu v průsvitném provedení.

FOTO: La femme MiMi

Čím větší kabelka, tím menší pravděpodobnost, že hned najdete, co hledáte

Detailní minimalismus

Pokud je váš styl minimalistický a kladete důraz zejména na detail, všimněte si strečového trika v tělové barvě s dlouhými rukávy, na jehož levém rameni jsou černé řasené volánky. K němu sedí jako ulitá krátká černá balonová sukně doplněná barevnou mašlí místo pásku.

Pro sychravé zamračené dny je vhodný krátký kabátek v inkoustové barvě nápadně podobný kimonu. Pokud na sebe na ulici neradi upozorňujete, můžete jej mít i v šedé barvě. A aby nebyl kabátek přeci jen tak barevně smutný, protnula Mimi pasem barevný pásek uvázaný do mašle.

FOTO: La femme MiMi

Říjnový Designblok 2010 a kolekce Zimní svět

A zase ty sukně

Objevte kouzlo sukní. Ty, které si už sukně definitivně podmanily, vědí své. Můžou vaše nohy opticky prodloužit a umí i odpoutat pozornost od partií, které byste nejraději podrobily neinvazivní liposukci. Vyzkoušejte třeba sukně áčkového střihu 2v1.

Kratší délka materiálu připomíná brokát a delší délka má podobu flanelové černobílé kostky. Prozkoumat můžete různé délky, materiály a střihy. U Mimi najdete sukně se sklady, vrstvením, řasením i jiným zdobením. Ovšem taková kombinace průsvitného a vzorovaného materiálu také splní svůj účel nápadnosti.

FOTO: La femme Mimi

Nevšední čelenky od Jane Bond a roztomilý pejsci v oblečcích od Mimi

Říjnový Designblok

Na letošním Designbloku představila Mimi své kolekce Zimní svět a MiMi loves Rosies – Jaro/Léto 2011. Aby bylo naprosto zřejmé k jakému ročnímu období patří krátký kabátek širokého áčkového střihu, přišila návrhářka na přední díl pár květů růží.

U dlouhých šatů s asymetrickým živůtkem našila pro změnu na sukni barevné volány připomínající okvětní lístky orchideje.

FOTO: La femme MiMi

Máte rádi nohy v teple? Pořiďte si barevné ponožky

Předzvěst léta doplňovaly i květnaté čelenky do vlasů od návrhářky Jane Bond. Některé vypadaly jako perfektně uvázané kytice, které touží dostat každá žena k svátku místo těch košťat v podobě pár stonků převázaných mašlí. Jiné byly z pavích per či jeřabin.

Jedna věc však spojovala všechny čelenky, každá byla dokonalou výtvarnou kompozicí.

FOTO: La femme MiMi - Psí oblečky

Je vašemu pejskovi zima nebo jen chcete, aby byl IN?

Pozor pes!

La femme MiMi nezapomíná ani na oblečky pro malé roztomilé pejsky. Třeba černá mikina s kapucí a na zádech našitou kotvou. Pro čivavu jako dělaný růžový froté obleček s vyšitými černými kytičkami. Obdobou v bledě růžovo-béžové podobě je kabátek s huňatou kapucí olemovaný umělou kožešinou.

Tyhle oblečky mají jednoduše vtip. Otázkou je, jak přimět psy k tomu, aby ze sebe oblečky v záchvatu zuřivosti neztrhali.

FOTO: La femme MiMi - Psí oblečky

Chcete mě? :)

Někteří psi jsou zvyklí na lecjakou excentričnost svých pánů a paniček, ale mnozí si ještě uchovali malý kousek té divoké nespoutanosti. Snad tedy budou Miminy oblečky nosit hlavně ženy a svým čtyřnohým miláčkům ponechají alespoň iluzi, že jsou pořád zvířetem a ne plyšovou hračkou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozmarné je oblečení od La femme MiMi