Menu
TOPZINE.cz
Alternativní medicína

Rozhovor s regresní terapeutkou Ester Davidovou: Regresní terapie vám otevře oči!

Taťána Kročková

Taťána Kročková

10. 11. 2010

V dnešní době se roztrhl pytel s nejrůznějšími léčiteli, kartáři a astrology. Málokdo z nich je však odborník v pravém slova smyslu, který skutečně věří tomu, co dělá, a kterému nejde o zisk, ale o to upřímně pomoci druhému. Jednou z často nabízených služeb je regresní terapie. Zeptala jsem se regresní terapeutky Ester Davidové, v čem vlastně spočívá její práce a co všechno tato terapie může klientovi přinést.

Zdroj: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Ester, proč sis vybrala tuhle cestu?

Já jsem si tuto cestu vědomě nezvolila. K tomu, co dělám, mě dovedly až životní okolnosti. Všechno, co mě v životě potkalo, bylo pro mě výzvou a teprve regresní terapie, kterou jsem si sama prošla, mi otevřela oči a umožnila najít smysl mého života.. Pochopila jsem, že neexistuje pouze materiální svět a že každý důsledek má svou příčinu. Lidé se ptají: „Proč se mi to děje?“ Regresní terapie jim dává odpověď.

V čem tedy spočívá tvoje práce?

Podvědomí, které se při regresi otevírá, je jako Pandořina skříňka, která vždy ze sebe vychrlí to, co je potřeba. Veškeré bloky, fobie a strachy chtějí ven. Obvykle nestačí pouze jedno sezení, stále je co objevovat.

Kromě terapie samotné pracuji také s kartami a numerologií. Tohle mohou být berličky, které mohou pomoci klientovi s jeho rozhodnutím. Rozhodnout se však musí sám.

Zdroj: Archív Ester Davidové

Když ke mně přichází klient, který se rozhodl podstoupit regresní terapii, jako první se ptám na jeho dětství, jaké jsou jeho vztahy, fobie, zda bere nějaké léky či co vlastně přišel řešit. V podstatě jde o vyplnění jakéhosi dotazníčku, který mi pomáhá v mé práci.

Samotná terapie probíhá vleže za doprovodu meditační hudby, kdy s mou pomocí dochází k naprostému uvolnění těla a naladění se do hladiny alfa. Za pomoci mé metody začínáme pomalu otevírat podvědomí. Nutno uvést, že se nejedná o hypnózu! Není třeba se ničeho obávat, klient je při vědomí a všechno si pamatuje.

Stane se ti někdy, že není možné podvědomí klienta otevřít?

Ano. Tohle se stává v případech, kdy ještě nepřišel ten správný čas. Pracuje se mi podstatně lépe s lidmi, kteří už jsou nějakým způsobem duchovně vyspělejší a jsou tedy i vnímavější a otevřenější. Pokud narazím na člověka, jenž je zablokovaný a nechce na sobě nic měnit nebo přišel jen ze zvědavosti a myslí si, že ta terapie vše vyřeší za něj, terapie se v takovémto případě vůbec nemusí podařit.

Terapie člověka učí trpělivosti, učí ho otevírat si svoji intuici, pracovat se svým podvědomím a vědomě zpracovávat prožitky, které se z podvědomí přelévají do vědomí. Člověk si pak začíná uvědomovat asociace, které mu zrcadlí jeho problémy a dochází tak k jejich pochopení a vyřešení.

Může se stát, že od tebe odejde naprosto rozložená troska, která se nedokáže vyrovnat s tím, co se právě dozvěděla?

Ne, to se ještě nestalo. Naše podvědomí ukáže vždy jen to, co máme vědět, na co jsme připraveni a co máme pochopit. Dostáváme naloženo jenom to, co sami uneseme.

Ilustrace: Veronika Krausková, Topzine.cz

Lidé se bojí pravdy. Všichni se bojí. Ale když pravda vyjde na světlo, dochází k emočnímu uvolnění.

Kam až se dá v regresi zajít?

To je individuální a záleží na tom, co kdo potřebuje. Někdo se dostane do dětství, někdo ani to ne – třeba se dostane jen k nějaké klíčové události svého života, která něco spustila, a tuto situaci je třeba procházet tak dlouho, dokud se člověk emočně neuvolní. Může také dojít k tomu, že se člověku asociativně vybaví podobná situace, kterou si prožil v minulém vtělení.

Takže je možné vybavit si vzpomínky, dejme tomu, ze 17.století?

Samozřejmě. Jsme jen energie, která je nezničitelná. Naše těla jsou jen schránky. Stěhujeme se z těla do těla, abychom pokračovali v našem duchovním vývoji. A tam, kde jsme v minulosti něco napáchali, tam se nám to dnes vrací.

Můžeme prožít několik minulých životů. Můžeme pobývat i v meziprostoru, na jiných planetách či v jiných dimenzích. Co je teď a tady? Teď a tady, na tomto místě, existují tisíce dalších světů. Všechno je relativní.

Spousta lidí lpí na hmotném světě, protože jim dodává pocit jistoty a bezpečí.

Ale co je jistota?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozhovor s regresní terapeutkou Ester Davidovou: Regresní terapie vám otevře oči!