Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Linda Bartošová promluvila o Miss World. Čínu ohromila sexy postavou a zpěvem

Redakce

Redakce

29. 8. 2012

Finalistka Miss World a jedna z nejkrásnějších Češek Linda Bartošová (18) odpovídala na naše otázky! Co prozradila nejen o sobě, ale i o zákulisí soutěže?[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/ceska-miss-world-linda-bartosova/|width=460]

České barvy na finále nejprestižnější soutěže krásy v Číně reprezentovala Česká Miss World Linda Bartošová velmi úspěšně. Dala o sobě výrazně vědět hned ve dvou disciplínách. Svým půvabem zaujala porotu v soutěžním bloku Beach Wear, kde se dostala mezi deset nejkrásnějších žen na světě. Svůj talent projevila v Talent Show, kde se umístila v Top 20.

Exkluzivně pro vás jsme připravili rozhovor s jednou z nejkrásnějších žen v zemi.

Jak dlouho jste se na galavečer připravovala a jak dlouho přípravy probíhaly?

Přípravy probíhaly v podstatě celý měsíc a byly skutečně velmi intenzivní a psychicky i fyzicky náročné. Každý den probíhaly zkoušky na finálový večer, choreografie v porovnání s naší choreografií v České Miss byla brnkačka. Spíše bylo složité zorganizovat tak velký počet dívek – bylo nás 116.

Pozornosti neunikla vaše róba. Který návrhář vás oblékal a jak se vám šaty líbily?

Veškerou garderobu (pět dlouhých šatů a sedmery koktejlky) jsem měla zapůjčenou od úžasných návrhářek Jaroslavy a Dominiky Sedláčkových a musím říct, že mravenčí práce na mých fialových šatech skutečně stála za to. Cítila jsem se v nich v onen finálový večer vskutku jako královna.

Významně jste na sebe upozornila v kategorii Talent Show, kde jste se umístila v Top 20. Měla jste šanci vidět vystoupení vašich kolegyň?

Ano, to je pravda. Musím přiznat, že mě umístění překvapilo, neboť stejně jako většinu příprav jsem nechávala spíše náhodě a osudu, o to víc mě to však potěšilo. Mně osobně se nejvíc líbilo vystoupení dívky z Filipín, která předvedla nevšední a originální mix beatboxu a zpěvu. Její vystoupení mělo energii a šťávu, přesto nakonec vyhrála Miss China (teď i Miss World) se svým tradičním čínským zpěvem.

Linda Bartošová pochází z Vysokého Mýta, žije spolu s rodiči ve Vraclavi. Základní školu vychodila ve Vysokém Mýtě, ve studiu v současnosti nadále pokračuje čtvrtým rokem na soukromém Anglickém gymnáziu v Pardubicích, které letos zakončí maturitní zkouškou.

V roce 2012 se zúčastnila soutěže Česká Miss, která se konala 31. března 2012. Zde získala titul Česká Miss World 2012 a reprezentovala nás na mezinárodní soutěži Miss World, která se konala 18. srpna 2012 v čínském Ordos. Neumístila se však, ale probojovala se do Top 10 Beach Fashion a Top 20 v Talent Show.

Vnímala jste nepříjemnou konkurenci, nebo naopak vládla přátelská atmosféra?

Nemůžu říct, že bych vnímala přímo konkurenci, ale nebudu zastírat, byla tam děvčata, která svoji snahu dávala dost okatě najevo. Já jsem vše brala spíše s humorem a nadhledem, takže jsem určitě nijak nesoutěžila.

Zaznamenala jste, že by v Asii vnímali krásu jinak než v Evropě?

Nepochybně. Měřítko krásy se mění země od země, natož kontinent od kontinentu. Za vše mluví například fakt, že zatímco zde ženy ve velkém nakupují samoopalovací krémy za účelem bronzové pokožky, v Číně ženy stejně tak skupují krémy vybělovací.

Jak byste celkově zhodnotila vaši účast na Miss World? Na co budete nejraději vzpomínat?

Celý měsíc v Číně beru jako velmi cennou zkušenost. Vybrousila jsem si tam nervy i trpělivost a především jsem si uvědomila, jaké mám štěstí, že jsem se narodila do demokratické evropské země.

Celý večer nakonec vyhrála zástupkyně Čínské lidové republiky, Yu Wenxia. Stříbrná příčka patří Miss Wales Elizabeth Moulds a korunku za třetí místo si z Číny odvezla Jessica Michelle z Austrálie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Linda Bartošová promluvila o Miss World. Čínu ohromila sexy postavou a zpěvem