Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Rozhovor s astroložkou Cesmínou

Zajímá se o psychologii a makrobiotiku. Pracuje jako terapeutka a astroložka. Pořádá školičku astrologie v Plzni, harmonizuje energie v těle, maluje energetické obrázky a snaží se pomáhat řešit problémy lidem, kteří to potřebují. Bydlí na samotě u lesa, kde je možné v rámci očisty těla i ducha strávit několik dní a odpočinout si tak od všedních starostí. Dnes nám objasní některé základní pojmy z astrologie.

Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Proč jste se rozhodla věnovat astrologii? Co vás na ní nejvíce zaujalo?

Již jako malá jsem se velice zajímala o to, kdo jsem a hlavně jaká jsem. Tyto otázky vycházely z mého dětského “zranění”, kdy jsem jako dítě trpěla pocitem, že jsem ze strany rodičů přehlížená, že mi nerozumí, neznají mé touhy a nemají mě rádi. Začala jsem hledat, jaká mám být, aby mě rodiče měli rádi. Tím bych chtěla zmínit, že mnoho lidí se specializuje a vynikají v oblastech, ve kterých jako děti prožili jakési trauma či hluboký emoční zážitek. A proč jsem si vybrala astrologii? Protože mi její symbolika připadala, už jako dospívající dívce, velice srozumitelná a pochopitelná. Když jsem si přečetla, že jsem sice Střelec, ale komunikuji jako Štír – to byla pro mé chápání velice jasná diagnostika, podle které jsem se mohla řídit. Začala jsem sobě a svému okolí lépe rozumět, časem jsem se stala tolerantnější a chápavější.

Jak jste se dostala k vaší práci?

Pracovala jsem v administrativě, kde jsem přišla do kontaktu se spoustou lidí – to byl pro mě učební materiál. Porovnávala jsem jejich chování v reálných a krizových situacích s předpoklady, které jim byly dány jejich datem narození. Začala jsem navštěvovat nejrůznější kurzy a semináře. Po dvanácti letech sbírání informací se začaly znalosti drát ven a já se stala rádkyní svým přátelům a nyní nabízím své znalosti a zkušenosti všem zájemcům. Při sezeních s klienty si beru astrologickou symboliku na pomoc, nepovažuji se za astroložku.

Jaké planety z astrologického hlediska existují a které životní oblasti ovlivňují?

To je široké a odborné téma, nechtěla bych některé planety vyzdvihnout a některé opominout, záleží, jakou oblast chceme zrovna prozkoumávat.

Na co všechno se můžeme hvězd zeptat?

Na všechno. Tedy kromě toho, jaký svetr si mám ráno vzít na sebe (smích). Ovšem pokud se chcete líbit nějakému muži, je možné nahlédnout do jeho horoskopu a zjistit, jaké ženy preferuje a zda ho zaujmete v kostýmku, nebo spíše na in-line bruslích.

Mohou nám hvězdy předpovědět budoucnost?

Ano, jsou dána fakta, která nezměníme – např. to, že jsem se narodila jako žena. Astrologie nám ukáže situace, které budeme řešit, a v jaké době nás potkají, ale život máme ve svých rukou! To, jestli řeknu před oltářem ano, nebo ne, je na mém rozhodnutí. Astrologie nám vysvětlí tendence, jaký postoj k daným situacím můžeme zaujmout. Ale život si tvoříme my sami.

Je pravda, že ascendent ovlivňuje naši osobnost více než samotné znamení?

Ascendent je velice důležitý, ale naše osobnost je souhrnem spousty aspektů.

Kde můžeme zjistit hodinu narození, pokud ji neznáme?

V porodnici. Vyhledání přesné hodiny narození je zpoplatněná služba. Některé porodnice vás odkáží na příslušnou matriku.

Pořádáte kurzy astrologie v Plzni, co všechno se můžeme na kurzu naučit?

Mým záměrem je naučit zájemce astrologickou symboliku a porozumění sobě samému. Tím, že poznají své kvality a přestanou někoho napodobovat, stanou se sami sebou, začnou jednat sami za sebe tak, jak je jim to přirozené – stanou se spokojenější a láskyplnější k sobě i k ostatním.

Jak můžeme zjistit svůj karmický horoskop?

Návštěvou u astrologa. Ale nedělala bych to jen ze zvědavosti. Jen v případě vážného psychického problému, když už se neradujeme ze života, nemáme proč žít. Lidé jsou velice zvědaví, ale příliš mnoho informací vede k dezorientaci, lidé jsou potom ulítlí, neschopní v reálu nic řešit.

Co byste popřála čtenářům Topzine?

Přála bych všem, aby věděli, proč jsou tady, a žili svým smyslem života. Tím by zmizelo spousty bolesti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozhovor s astroložkou Cesmínou