Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Rozdíl mezi mužským a ženským mozkem. Víme, jak funguje dokonalý vztah

Redakce

Redakce

7. 9. 2011

Mezi mužským a ženským mozkem jsou rozdíly. Chceme-li si udržet spokojený vztah, musíme je respektovat.

Dokonalý vztah existuje, Zdroj: sxc.hu

Většina z nás touží po tom, abychom jednoho dne našli toho pravého nebo tu pravou. V současné době skončí u rozvodového řízení více než polovina sezdaných párů a odhaduje se, že až 60 % lidí udržuje mimomanželský poměr. Co tedy muži a ženy opravdu chtějí? Jsou rozdíly mezi námi natolik veliké, že prostě nejsme schopni spolu žít napořád?

V oblasti fyzické i psychické lásky se ženy i muži řídí odlišnými cíly. Zatímco na muže působí zrakové podněty (například pěkné prádlo) a důkazy toho, že žena je mladá, zdravá a tím pádem zároveň plodná, na ženy působí důkazy toho, že má muž moc, postavení, zdroje a je jí oddaný.

Čtěte také: VIDEO: Mužský mozek je o hodně čitelnější!

Nemá cenu se nad tím rozčilovat, protože tak to bylo, je a bude. Lidé to chtěli dřív a chtějí to i dnes. Tvrzení, že muži i ženy tedy myslí stejně, sice je politicky korektní, ale silně pokulhává.

Láska je výsledkem reakcí chemických látek a nervových okruhů v mozku

Mluvím o dopaminu, oxytocinu, testosteronu, estrogenu a dalších. Jakmile náš mozek identifikuje vhodného partnera, začne produkovat tyto látky, na základě kterých vzniká přitažlivost. Během první zamilovanosti muži hodnotí sexuální potenciál žen zrakem, ženy používají při svém hodnocení zejména paměť.

Co tedy ženy od mužů opravdu chtějí?

Potřeby společnosti se možná vyvíjely, ale potřeby žen zůstaly stejné – zajištění potravy a ochrany rodiny. To v širším slova smyslu znamená, že ženy chtějí muže, kteří mají peníze, vzdělání, smysl pro humor, postavení a autoritu.

Muž, který disponuje těmito vlastnostmi, má totiž snadnější cestu ke zdrojům, které ženy chtějí. Ženy přitahují ctižádostiví, milující, inteligentní, vlídní, motivovaní, oddaní, usilovně pracující a ostatními lidmi uznávaní muži.

Víme, co muži očekávají od žen

Pro ženy bude vždy daleko přitažlivější chudý student medicíny, který jednou bude nabízet vyšší zdroje, než stejně starý dělník, kterého pravděpodobně moc velká kariéra nečeká.

Zároveň není žádným tajemstvím, že ženy přitahují muži, kteří je umějí rozesmát, rádi vaří, komunikují, tančí, dávají pocit jistoty, mají rádi děti a v neposlední řadě vypadají zdravě. Největšími nevýhodami jsou lenost a nedostatek motivace.

Co chtějí od svých partnerek muži?

Muži vždy chtěli od svých partnerek čtyři základní věci. Sex (a s ním spojenou reprodukční hodnotu), základní servis (vaření, uklízení, praní, mateřství apod.), být milovanou jedničkou, čas strávený o samotě (upotřebení oné slavné komůrky v hlavě, v níž je nic).

Dokáže-li žena poznat, kterou mužovu potřebu právě uspokojit, má vyhráno. V dlouhodobém partnerství muži u žen hledají osobnost, přitažlivost, chytrou hlavu, humor a pěkné tělo.

Jak muži rozdělují sex a milování?

Američtí vědci zjistili, že přední šev spojující pravou a levou mozkovou polokouli je u žen o dvanáct procent větší než u mužů a že provazec umožňující výměnu informací mezi levou a pravou hemisférou má u mužů téměř o třicet procent méně spojení než u žen.

Ženy chtějí muže, které se o ně dokáží postarat

Představte si tedy mužský mozek jako mraveniště, kde každý mravenec pracuje nezávisle na ostatních. To znamená, že sex pro ně může být jenom sexem a láska láskou, což ženy slučují. Manželství a láska jsou čistě chemickou záležitostí, proto spolu někdy zacházíme jako s toxickým odpadem.

Čtěte také: Dejte si svůj mozek k snídani!

Pro zlepšení partnerského soužití je v první řadě důležitá komunikace. Mluvme spolu o svých problémech ve vhodnou dobu a na neutrálním místě. Zároveň se smiřme s tím, že muži a ženy jsou odlišní, což neznamená, že jedni jsou lepší a druzí horší. Pochopíme-li a přijmeme-li vzájemné rozdíly, jsme na cestě ke šťastnější budoucnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozdíl mezi mužským a ženským mozkem. Víme, jak funguje dokonalý vztah