Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Roxy přivítá mladé, nadějné kapely

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

23. 11. 2010

Už tuto středu vystoupí ve zrekonstruovaném klubu Roxy šest mladých, nadějných kapel. Představí se kapely Dirty Blondes, Killerpanda, Libido&The Mans, Momma Knows Best a The Beadbeat.

Showcase 2009

Showcase 2009, Zdroj: pořadatel akce

Pražský klub Roxy prošel nedávno rekonstrukcí a nyní ve své nové podobě přivítá mladé, nadějné kapely. Již tuto středu, 24.listopadu, vystoupí v Roxy kapely, které by se v příštím roce mohly stát hvězdami české scény – Dirty Blondes, Killerpanda, Libido&The Mans, Momma Knows Best a The Beadbeat. Která z těchto kapel skutečně zazáří? To ukáže až příští rok. Nyní máte možnost si tyto mladé kapely poslechnout během jednoho večera, a třeba si mezi nimi vybrat své nové oblíbence.

Kapelu Dirty Blondes tvoří bývalí členové již zaniklé kapely TBA, vítěze české části celosvětové soutěže Emergenza, doplnění o půvabnou blondýnu, zpěvačku Beego. Svou tvorbou oscilují mezi The Hives a The Subways, sami se charakterizují jako dirty rock`n`roll. A víte co? Oni jsou vážně všichni blonďáci – i když špinaví. Svou verzi rock`n`rollu, tentokrát s nádechem indie, měla původně v Roxy předvést i kapela Indienami, ovšem z důvodu nemoci bubeníka své vystoupení odvolala.

Loňský ročník Showcase se vydařil

Loňský ročník Showcase se vydařil, Zdroj: pořadatel akce

Jičínská kapela Killerpanda vznikla už v roce 2007. Prý se tak stalo, aby tito původně čtyři muzikanti upozornili na situaci pand v Koreji. Dnes jsou už jen tři a prezentují se stylem hudby, který by oni neradi škatulkovali, a tak používají velice široké pojmenování crossover. Do Roxy své fanoušky zvou na ojedinělou pařbu. Zpěvačka se smyslným jménem Libido láká spíše na svůj velice příjemný hlas, ovšem jakou show předvede s The Mans za zády, to zjistíme až ve středu v Roxy.

Asi nejtvrdší muziku z těchto kapel hrají pražští Momma Knows Best. V současné době začínají koncertovat se svým prvním EP Aint No Weight Young Lad Can`t Take, se kterým jim pomáhal Ecson Waldes. Se svým alternative hardcore mají MKB určitě velkou šanci prosadit se na české metalové scéně. The Beadbeat by naopak mohli příjemně oživit český pop. Velice příjemný hlas zpěvačky Betty Lee trochu připomíná rakouskou popovou hvězdu Maditu, a tak se můžeme jen těšit, co nám v Roxy předvedou.

Už tuto středu od půl sedmé večerní máte jedinečnou příležitost poslechnout si tyto kapely na jednom pódiu. Přijďte včas, v Roxy se s živou musí končit už v deset hodin, takže každá z kapel bude mít na svou prezentaci jen půl hodiny. Vstupné na místě bude 120 korun, v předprodeji u vystupujících kapel 90 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Roxy přivítá mladé, nadějné kapely