×
TOPZINE.cz

Roudnice nad Labem ožije benefičním festivalem. Pořádá ho OLDstars

Výtěžek benefičního festivalu poputuje augustiniánskému klášteru.

Do dvou dnů vměstnala umělecká skupina OLDstars přes dvacet inscenací. Výtěžek poputuje na konto bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem.

Foto: Milenecké etudy
Přes dvacet inscenací nabídne benefiční festival pořádaný uměleckou skupinou OLDstars. Zdroj: OLDstars

Divadelní festival OLDstars on the nice ROUD pořádaný studentskou uměleckou skupinou OLDstars proběhne o víkendu 19. a 20. července na netradičním místě, a to v areálu bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem.

Této kulturní památce věnuje OLDstars výtěžek ze vstupného. Festival se uskuteční pod záštitou náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jany Vaňhové a starosty Roudnice nad Labem Vladimíra Urbana.

Studentská umělecká skupina OLDstars, čítající přes sto členů, provozuje hned dva divadelní sklepní prostory, a to H2O a HarOLD. V minulosti se její členové již s podobnými benefičními projekty setkali. Obdobným způsobem pomohli například středověké zřícenině Helfenburku u Bavorova. V Roudnici nad Labem nabídnou divákům přes dvacet inscenací.

FOTO: Vyskočit z kůže
Divákům nabídne skupina i českou premiéru slovenské hry Zuzy Ferenczové- Vyskočit z kůže.

Festival nabídne především aktuální hry z repertoáru nezávislé studentské skupiny OLDstars. Diváci se mohou těšit například na komorní komedii Milenecké etudy nebo na českou premiéru slovenské hry Zuzy Ferenczové – Vyskočit z kůže.

Dalším lákadlem bude premiéra konverzačního dramatu Pozemšťan v režii Václava Borůvky Valtra nebo onemanshow performera Jana Horáka s názvem František blázen. Festival neopomene ani přítomnost dětského publika, pro které je připravena na sobotní dopoledne pohádka.

FOTO: Princezna Turandot
Na festivalu se OLDstars rozloučí s inscenací Princezna Turandot

Kromě divadelních lahůdek z repertoáru skupiny OLDstars se návštěvníci festivalu mohou těšit i na varhanní koncert vynikajícího varhaníka, skladatele a klavíristy MgA. Martina Moudrého. Ten nechá rozeznít kostelní varhany v sobotu 19. července.

Pro diváky je na noc připravené stanové městečko.

Divadelní festival OLDstars on the nice ROUD, 19.-20. 7.2014

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..