×
TOPZINE.cz

Roudnice nad Labem ožije benefičním festivalem. Pořádá ho OLDstars

Do dvou dnů vměstnala umělecká skupina OLDstars přes dvacet inscenací. Výtěžek poputuje na konto bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem.

Foto: Milenecké etudy
Přes dvacet inscenací nabídne benefiční festival pořádaný uměleckou skupinou OLDstars. Zdroj: OLDstars

Divadelní festival OLDstars on the nice ROUD pořádaný studentskou uměleckou skupinou OLDstars proběhne o víkendu 19. a 20. července na netradičním místě, a to v areálu bývalého augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem.

Této kulturní památce věnuje OLDstars výtěžek ze vstupného. Festival se uskuteční pod záštitou náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jany Vaňhové a starosty Roudnice nad Labem Vladimíra Urbana.

Studentská umělecká skupina OLDstars, čítající přes sto členů, provozuje hned dva divadelní sklepní prostory, a to H2O a HarOLD. V minulosti se její členové již s podobnými benefičními projekty setkali. Obdobným způsobem pomohli například středověké zřícenině Helfenburku u Bavorova. V Roudnici nad Labem nabídnou divákům přes dvacet inscenací.

FOTO: Vyskočit z kůže
Divákům nabídne skupina i českou premiéru slovenské hry Zuzy Ferenczové- Vyskočit z kůže.

Festival nabídne především aktuální hry z repertoáru nezávislé studentské skupiny OLDstars. Diváci se mohou těšit například na komorní komedii Milenecké etudy nebo na českou premiéru slovenské hry Zuzy Ferenczové – Vyskočit z kůže.

Dalším lákadlem bude premiéra konverzačního dramatu Pozemšťan v režii Václava Borůvky Valtra nebo onemanshow performera Jana Horáka s názvem František blázen. Festival neopomene ani přítomnost dětského publika, pro které je připravena na sobotní dopoledne pohádka.

FOTO: Princezna Turandot
Na festivalu se OLDstars rozloučí s inscenací Princezna Turandot

Kromě divadelních lahůdek z repertoáru skupiny OLDstars se návštěvníci festivalu mohou těšit i na varhanní koncert vynikajícího varhaníka, skladatele a klavíristy MgA. Martina Moudrého. Ten nechá rozeznít kostelní varhany v sobotu 19. července.

Pro diváky je na noc připravené stanové městečko.

Divadelní festival OLDstars on the nice ROUD, 19.-20. 7.2014Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..