×
TOPZINE.cz

Ron Howard pobouřil homosexuály: Teploušský vtip zůstane

Připravovaný film Rona Howarda Dilemma vzbudil rozruch, když se v traileru objevila scéna, kde postava Vince Vaughna utrousi vtip na adresu homosexuálů. Elektromobily jsou teplý. Tento výrok rozpoutal ohromnou vlnu nesouhlasu ze strany sdružení gayů a lesbiček. Ron teď řeší vlastní dilema. Vystřihnout kompromitující scénu, či ne?

Dilemma, Zdroj: youtube.com

„Věřím v citlivost některých témat, ale rozhodně ne v cenzuru,“ vyjádřil se k požadavku režisér. „Nevystřihnu ze svého filmu všechny scény, které by mohly být potenciálně nevhodné. Každý má právo vyjádřit svůj nesouhlas proti tomuto vtipu, stejně jako mám já právo tento vtip ve filmu ponechat.“ Howard se pokoušel vysvětlit, že daná scéna pomáhá porozumět kontextu filmu a také samotnému charakteru postavy Vince Vaughna.

Studio Universal už obdrželo petici s tisíci podpisy proti použití scény ve filmu, která udajně uráží homosexuální komunitu a přispívá tak ke sporům mezi lidmi. ˶Doufáme, že si studio Universal společně s Ronem Howardem uvědomí sílu slova a napříště své filmy použije k utužení vztahů mezi lidmi,˝ neskrýval své pohoršení mluvčí GLAAD (The Gay & Lesbian Alliance Against Defamation).

Vtipy na gaye přitom nejsou zrovna ojedinělé. Nedávný snímek I Love You Phillip Morris si střílí ze vztahu Jima Carreyho a Ewana McGregora. Nejeden dialog v komediích Kevina Smithe na homosexuály taky naráží a kolikrát jsme už ve filmu viděli narážky na růžovou košili, auto, v podstatě cokoli? Petice proti Howardovi tak možná vyznívá trochu zbytečně.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..