Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Romantika a Barry White jdou ruku v ruce

Adriana Semlová

Adriana Semlová

1. 9. 2011

Americký zpěvák Barry White je synonymem pro soulové a romantické písně. Díky svému výraznému basovému vokálu získal během své kariéry pět ocenění Grammy. Podívejme se, ve kterých filmech či seriálech se jeho nesmrtelné melodie objevily.

FOTO: Barry White

Barry White, Foto: youtube.com

Texasan Barry White, jinak přezdíván The Maestro, nebyl pouze zpěvákem, ale také bubeníkem, pianistou, a hlavně hudebním skladatelem. Oblý Romeo, jak ho také nazývali, navázal na tradici jižanského soulu Isaaka Hayese nebo Marvina Gaye, kterou obměnil a posunul zase o kousek dál. V sedmdesátých letech se proslavil hitem Walking In The Rain With One I Love a ihned potom instrumentální skladbou Love´s Theme.

Na jeho osobité a procítěné pohodovky nenarazíme pouze po spuštění přehrávače, většina Barryho singlů se dostala do nespočtu (nejen) amerických romantických komedií. Baladické skladby se zamilovaným obsahem jako jsou I’ve Got So Much To Give, Let The Music Play nebo Just The Way You Are muže se sametovým hlasem zapsaly do soulové historie a zároveň jejich úryvky dodaly správnou atmosféru mnoha snímkům.

Čtěte také: Co je to soundtrack?

Ve filmu Mrtví prezidenti z devadesátých let, který vypráví o vietnamské válce, rasismu a zločinu, zazněla nahrávka s příhodným názvem Never Never Gonna Give You Up. Tato hudba pasuje do filmu, který je založen na skutečných prožitcích, a píseň se tak objevila i na oficiálním soundtracku.


Barry White – Never Never Gonna Give You Up

Skladba I’m Gonna Love You Just a Little More Baby se objevuje v komedii Dům naruby, kdy jsou zrovna Queen Latifah, hrající vězenkyni na útěku, a Steve Marvin jako advokát přistiženi v těžko vysvětlitelné poloze. Píseň můžeme také slyšet ve filmu Všechny moje lásky. S melodií skladby se setkáme také v seriálu Přátelé, končí s ní díl, Jak se Rachel líbala, ze sedmé série.

Jeden z největších Barryho singlů You’re the First, the Last, My Everything zazněl v mnoha romantických filmech jako podkreslení radostných scének. Při této skladbě se například oženil Charlie Sheen na konci filmu Řeč peněz. Renée Zellweger alias Bridget Jones za doprovodu Barryho písně v druhém dílu zase spěchá taxíkem přes město za svým vyvoleným.


Barry White – You’re the First, the Last, My Everything

Jako narozeninové překvapení se sám Barry objevil v epizodě televizního seriálu Ally McBealová. Jedna z pěti seriálových postav, právník John Cage, je velkým fanouškem Barryho Whitea. Jeho písničky si přehrává v hlavě vždy, když potřebuje získat motivaci k práci.

Barry ve Spojených státech byl a i po smrti stále je velmi uznávaným a známým muzikantem. Tomu také odpovídá, že si zazpíval skladbu Can’t Get Enough of Your Love, Babe jako kreslená postavička na zahradě rodiny Simpsonových spolu s Lízou a Bartem, když zrovna zachraňovali hady. V tomto animovaném seriálu se objevili i jiné hvězdy hudebního průmyslu včetně Aerosmith, Elton Johna, Paula McCartneyho, Jamese Browna nebo punkerů Ramones.

Jako sedmnáctiletý byl Barry vězněn za krádež drahých pneumatik a zapletl se s gangy. Údajně právě za mřížemi uslyšel píseň Elvise Presleyho, která ho natolik ovlivnila, že se vydal jinou životní cestou. Díky tomu mohou i dnes posluchači obdivovat Barryho umění na devatenácti studiových deskách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Romantika a Barry White jdou ruku v ruce