Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Román pro muže se přesouvá do Čech

Redakce

Redakce

10. 4. 2010

roman_pro_muze_nataceni_2091x909Natáčení Románu pro muže pod taktovkou režiséra Tomáše Bařiny je v půli. Filmování bylo naplánováno na březen a duben, a to jak v České republice, tak na Slovensku. Právě slovenské lokace má štáb již za sebou. Během tohoto měsíce by měl být film dotočen. Diváci se tak mohou o to více těšit na další snímek podle předlohy Michala Viewegha.

Zdroj: distributor filmu

Román pro muže Zdroj: distributor filmu

Donutil nejen jako komik

Hlavní role patří Miroslavu Donutilovi. Ten je postavou Cyrila nadšen. Především proto, že v posledních letech, jak sám říká, hrál brutálně komické figury nebo lidi jednoduššího naturelu. Právě taková by postava tohoto románu být neměla. Příběh by měl být údajně hlubší, vypovídat o lásce, charakterech lidí a životních postojích.

Sourozeneckou trojici, která je ústředním bodem děje filmu, doplňují Vanda Hybnerová jako Aneta a Miroslav Vladyka jako Bruno. O tyto dva se po smrti rodičů stará nejstarší Cyril. Jejich pravidelný výlet do hor se změní v dramatickou událost, během níž přijdou na přetřes životní hodnoty a postoje.

Zdroj: distributor filmu

Román pro muže Zdroj: distributor filmu

Za dobrým záběrem až na vrcholky hor

Mezi místy, kde se Román pro muže natáčel, bychom našli např. Lomnický štít nebo středisko Jasná v Nízkých Tatrách. Štáb měl v obou lokacích ztíženou situaci. V prvním případě počasím, takže filmování proběhlo až poslední možný den. V Jasné se filmaři sešli se závody ve sjezdovém lyžování. Nicméně vše se prozatím zvládlo. Dokonce, jak podotkla Hybnerová, bez ponorky a v pohodové atmosféře. Doufejme tedy, že Román pro muže bude dotočen dle plánu.

Zdroj: distributor filmu

Román pro muže Zdroj: distributor filmu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Román pro muže se přesouvá do Čech