Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Rok 2012 v umění: propadněte hyperrealistickým vizím konce světa

Redakce

Redakce

28. 1. 2012

 

Okolo konce roku 2012 se točí spousta spekulativních teorií a předpovědí, nevyjímaje ty, které hrozí zánikem civilizovaného světa. Ruský umělec Vladimir Manyuhin ztvárnil několika obrazy, jak by vypadal náš známý, přelidněný svět po apokalypse.

OBR: Apokalypsa by mohla změnit tvář světa k nepoznání

Ruský umělec ztvárnil své vize světa po další jaderné válce, Zdroj: Vladimir Manyuhin

O tom, že Vladimir Manyuhin má silnou představivost, není pochyb. Ztvárnil své vize natolik realisticky a detailně, že vyvolávají mrazivý pocit v zátylku. Čas jakoby se zastavil a kdysi rušná místa vidíme pouze jako opuštěné trosky zvolna pohlcované přírodou. New York, Moskva, hromadná městská doprava, ulice i planina se pozvolna proměňují, jak člověk ztratil moc je udržovat.

Zpátky v době kamenné

Můžete si všimnout, co zbylo z mohutné lidské civilizace; na Manyuhinových dílech se z posledních přeživších stávají ubohá živořící stvoření, která jsou v novém světě naprosto bezbranná.

Obrazy jsou vytvořené především pomocí různých počítačových programů zahrnujících například Photoshop a 3DMax. A ať už jako reakce na současné spekulace o konci světa, který má tento rok přinést, nebo jako varování pro moderní rizikovou společnost, tato pesimistická verze budoucnosti určitě stojí za zhlédnutí. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rok 2012 v umění: propadněte hyperrealistickým vizím konce světa