Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rok 2011 bude pod palbou animovaných filmů! Na co se můžeme těšit?

FOTO: Tangled - Na vláskuV roce 2011 bude mít premiéru spousta velmi očekávaných snímků. My si tentokrát vezmeme na paškál pouze ty animované. Čeká nás několik pokračování, spousta nového a dokonce ani česká animovaná tvorba nezahálí. Bude toho opravdu mnoho, tak se pojďme na ty nejzajímavější animované premiéry pro letošní rok podívat.

FOTO: Tangled - Na vlásku

Princezna Locika v pohádce Na vlásku, Zdroj: distributor filmu

Na vlásku

Hlavní postavou této animované pohádky na motivy bratří Grimmů je princezna Locika (v originálu Rapunzel). Má předlouhé zlaté vlasy, od dětství byla zamčena ve věži a nyní, po svém vysvobození, si chce konečně užívat života se vším všudy. Tenhle na první pohled nenápadný disneyovský počin utržil v amerických kinech jen za první víkend 21 milionů dolarů! Česká premiéra je stanovena na 27. ledna.

Gnomeo a Julie

Shakespearova nejznámější tragédie Romeo a Julie se dočkala již mnoha filmových zpracování, v animovaném podání ji ale uvidíme vůbec poprvé. Znepřátelené rody trpaslíků slibují v traileru velkou porci zábavy. Lákadel je mnoho: režisérem filmu je Kelly Asbury (Shrek 2), autorem scénáře Mark Buton (Madagaskar), o hudbu se zase postaral Elton John. V kinech od 10. února.

Rango

O měsíc později, tedy 10. března, nás čeká další animovaná premiéra. Rango – hlavní postava stejnojmenného filmu – je obyčejný chameleon, který se musí vinou své vychloubačnosti postarat o záchranu westernového městečka. Jestli vám to jako lákadlo nestačí, přidávám dvě jména – režie Gore Verbinski (Piráti z Karibiku) a Johnny Depp jako Rango.

FOTO: Rango

I takhle může vypadat Johnny Depp - jako Rango

Máma mezi Marťany

Milo je malý chlapec, kterému jedné noci unesou Marťané jeho mámu. Když to Milo zjistí, neváhá a rozhodne se vydat svou maminku zachránit. To je ve stručnosti zápletka další animované komedie z dílny Walta Disneyho. Česká premiéra bude 10. března.

Rio

Hlavní postavou nového animáku od tvůrců Doby ledové je domácký papoušek jménem Blu. Ten potkává nezávislou Jewel a rozhodne se, že s ní poletí do Ria de Janeira. Hlasy hlavním hrdinům poskytli Jesse Eisenberg (The Social Network) a Anne Hathaway (Deník princezny, Ďábel nosí Pradu). V českých kinosálech od 14. dubna.

FOTO: Rio

Vítejte v Riu!

Kung Fu Panda 2

Poté co si dračí válečník Po odběhl oslavit Vánoce v Kung Fu Panda slaví svátky, se vrací tentokrát již v dalším celovečerním filmu. V pokračování úspěšné jedničky bude muset Po v doprovodu svých přátel odcestovat do Číny, aby zabránil jejímu ovládnutí zlým padouchem. Boj to rozhodně nebude snadný, ale zajisté i 26. května v českých kinech zvítězí dobro nad zlem.

Auta 2

A máme tu další úspěšné animované pokračování. Auta v čele s McQueenem vyráží na celosvětový Závod šampionů. Spolu s auty se tak od 28. července podíváme do Tokia na horu Fuji, do německého Černého lesa, navštívíme i Itálii a Paříž a cílovou rovinku si užijeme v Londýně poblíž Buckinghamského paláce.

Kocour v botách

Přestože série filmů o Shrekovi minulé léto již svoji pouť ukončila, rozhodně jsme se nerozloučili nadobro. Prvního prosince do našich kin totiž zavítá jedna z vedlejších postav – Kocour v botách – ve svém vlastním filmu. Příběh se bude odehrávat ještě v době, než Kocour potkal Shreka a jeho přátele, a kromě Antonia Banderase se můžeme těšit také na hlas smyslné Salmy Hayek v roli kočky Kitty.

FOTO: Kocour v botach

Kocour v botách a jeho kočka Kitty

Kromě výše zmíněných snímků nás ale čeká ještě mnohem větší animovaná nálož. Třetího února nám zákoutí Jellystonského národního parku ukáže Méďa Béďa. Sedmého dubna se můžeme těšit na nového Medvídka Pú, o tři týdny později zase na třetí díl Arthura. Koncem letních prázdnin vrazí do našich kin modří animovaní Šmoulové s Gargamelem za zády. Den boje za svobodu a demokracii můžeme oslavit v kině s Happy Feet 2 a těsně před Vánocemi ještě do našich kin vtrhne třetí část Alvin a Chipmunkové.

Ani česká animace letos nezůstane pozadu. Od 10. února můžete do kina zajít již na třetí Fimfárum, a to dokonce ve 3D. Sedmnáctého března se nám pak představí jedinečné Autopohádky dle předlohy Jiřího Marka. A neméně zajímavým kousek jistě bude snímek Poslední z Aporveru, kde budeme moci od 22. září vidět kombinaci animovaného prostředí s živými herci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rok 2011 bude pod palbou animovaných filmů! Na co se můžeme těšit?