Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Roger Waters a David Gilmour z Pink Floyd zahráli v Londýně. Turné ale nechystají

Adriana Semlová

Adriana Semlová

14. 5. 2011

Roger WatersFanoušci bývalé britské skupiny Pink Floyd předvídali, že se v letošním roce dočkají dlouho očekávaného reunionu kapely. V londýnské aréně se sešli tři bývalí členové na jednom pódiu.

FOTO: Pink Floyd

David Gilmour a Roger Waters společně vystoupili, Zdroj: davidgilmour.com

Baskytarista Roger Waters si na letošní rok připravil turné s názvem The Wall Live, které je z velké části podobné koncertnímu turné skupiny z roku 1980 The Wall Tour. Zastávka v Londýně se stala výjimečnou. V londýnské O2 areně se ve čtvrtek 12. května po boku Rogera objevil také kytarista David Gilmour.

Toto vystoupení bylo prvním společným od roku 2005, kdy skupina  zahrála dohromady tři písničky na benefičním koncertu Life 8. Minulý rok se Roger a David sešli na soukromém koncertě, kde odehráli čtyři písničky pro dvě stě šťastlivců.

David se k Rogerovi připojil při ztvárnění songu Comfortably Numb. David vystřihl kytarové sólo a zazpíval na vystavěné zdi. Skladbu Outside The Wall zahráli dokonce i s bubeníkem Nickem Masonem. Společné vystoupení mělo přesné načasování. V tomto týdnu vydá kapela archivní záznamy z jejich nejslavnější éry, které ještě nebyly zveřejněny.

„Nikdo neřekl, že už nikdy nebudeme spolupracovat, ale na comebackové turné to nevidím,“ vyjádřil se Nick Mason. K projektu dodal sám Waters: „Stavět něco podobného uvnitř hal – to už pravděpodobně nikdy nezopakuju.“

Se svým politicko-pacifistickým projektem se Roger zastavil i v České republice. V pražské O2 areně odehrál hned dvě vystoupení v polovině května. Audiovizuální projekce doplňovaly smysl textů i naléhavou hudbu. Watersova preciznost se ukázala ve všech detailech a to nejen po hudební stránce. Všudypřítomná symbolika války, dnes v trochu jiném společenském kontextu, představovala spíše jevištní manifest. Citáty z Orwella zase upozorňovaly na boj s manipulací a psychickými démony. Londýnský koncert prokázal, že The Show Must Go On…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Roger Waters a David Gilmour z Pink Floyd zahráli v Londýně. Turné ale nechystají