×
TOPZINE.cz

Rodinné konstelace pomohou vyřešit vaše problémy!

Zdroj: voices.mysanantonio.com

Máte problémy se svými rodiči? Trápí vás nevyřešené vztahy v rodině? Prožíváte momentálně osobní krizi? Nedaří se vám něco ve vašem životě a neznáte příčinu vašich potíží? Máte problémy v partnerských vztazích? Nevěšte hlavu, vaše problémy mají řešení. Jednou z velmi účinných terapií mohou být  rodinné konstelace.

Zdroj: voices.mysanantonio.com

Rodinné konstelace jsou vlastně způsob či metoda psychoterapie, která vám umožní hlouběji nahlédnout do spletité sítě rodinných vazeb a vztahů a pochopit kořeny, souvislosti a příčiny vašich současných potíží. Je potřeba si uvědomit, že jsme součásti celé generace a záležitosti našich předků  se nás dotýkají rozhodně více než si připouštíme a uvědomujeme.

Pomocí rodinných konstelací je možné řešit osobní, vztahové, rodinné i zdravotní problémy. Terapie může být skupinová nebo také individuální.

Co je potřeba udělat před návštěvou terapeuta?

1. Je třeba si uvědomit proč chci terapii podstoupit, jakou mám motivaci

2. Můžete si s sebou vzít blízkou osobu, která není členem vaší rodiny, která bude představovat váš protějšek, se kterým potřebujete řešit určitý problém ( manžel, matka, otec, dcera,…)

3. Zjistěte si něco málo z historie vaší rodiny ( potraty, úmrtí, sebevraždy, nepřirozené či násilné smrti, vážné choroby, vězení, emigrace, křivdy, apod. ), jakékoli závažné skutečnosti, které se v minulosti odehrály ve vaší rodině…

Jak terapie probíhá?

1. Terapeut nebo sám klient si z přítomných osob na semináři vybírá fiktivní zástupce rodiny ( na individuální terapii konkrétní osoby nahrazují výkresy s automatickou kresbou nebo polštáře, kameny,  apod. )

2. Vytvoří se energetická skupina simulující rodinu. Dle postavení se hodnotí harmonické či disharmonické prvky, rozebírají se vzájemné vztahy apod.

3.  Celá rodina se uvádí do rovnováhy, zpracovávají se problémy, pomocí otázek a odpovědí se řeší a rozebírají situace, vztahy

 

Zdroj: byregion.net

K čemu dochází při terapii?

Pozitivním jevem je možnost vyřešit a vyříkat si všechno s fiktivními členy rodiny. Následně dochází k jakémusi energetickému očištění a harmonizaci, což se skutečně navenek v dané rodině projeví.

Může dojít k tomu, že řešíte problém vaší prababičky, o kterém jste třeba ani nevěděli a na podvědomé úrovni vám způsoboval ve vašem životě problémy. Můžete svému otci říct všechno to, co byste neměli šanci ani odvahu říct mu ve skutečnosti. Můžete také očistit vztahy s již zemřelými příbuznými.

Člověk při terapii často prožívá silné emocionální otřesy a uvolňuje nahromaděnou energii. Po terapii odchází zcela zharmonizován a očištěn s pozitivní nadějí do budoucna.1 Komentář Rodinné konstelace pomohou vyřešit vaše problémy!

  1. Mám nějaké zkušenosti jak s rodinnou terapií tak s kineziologií a ač to zní některým lidem šíleně, já to mohu jen doporučit! – Tyhle terapie totiž nemusí řešit jenom hluboké deprese, při nichž dotyčný stojí nad propastí a uvažuje, jestli skočí, ale i naprosto zdánlivé banality typu “nemám energii na to, abych ve škole podala takový výkon, jaký bych měla” nebo zdánlivě neřešitelné problémy typu “naše dítě koktá” . Hezkej článek:o)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..