Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rodinné album ženské kapely BraAgas na CD Tapas

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

13. 9. 2010

Dívčí uskupení pocházející z naší malé republiky vydává své třetí album. Není to ovšem muzika jen tak pro někoho.

BraAgas, Zdroj: braagas.com

BraAgas, Zdroj: braagas.com

Čistě ženská skupina BraAgas ještě ani nemá prošlou záruční dobu a už má na svém kontě třetí album, tentokráte s názvem Tapas. Kapela se dala dohromady počátkem roku 2007 a kromě středověké muziky posluchačům servíruje i lidovky a ostatní hudbu žánru world music.

Třináct skladeb připomíná třináct sourozenců. Především svou podobností. Na každém z těchto hudebních bratrů a sester je ovšem něco jiného, jak už to v rodině bývá.

Například Anoche la medianoche je tichý klučina sedící v koutě, zatímco Csiki, Csiki společně s Una tarde de verano jsou spíše hyperaktivní holky.

Zdroj: braagas.com

BraAgas

Hajde Jano by mohl být nejstarším ze sourozenců, který na ty ostatní dává pozor. A černou ovcí rodiny je nejzlobivější z nich, Dilano mome, který je jako z divokých vajec.

Žádný ze sourozenců ale nemá nechvalně známou pihu na kráse. Každý z této třináctičlenné sourozenecké skupinky je něčím výjimečný, něčím jedinečný, něčím krásný.

Písničky doslova vrtí pohybovým ústrojím a při skladbě Asentada en mi ventana se chce člověku tleskat do rytmu, ať už je kdekoli.

A co na tom, že skladby občas zní jako kejklíři z podhradí. Nic to nezmění na faktu, že tato rodina bude držet pohromadě stůj co stůj. Matka BraAgas s otcem Tapas mohou být právem hrdí na svou hudební rodinu.

BraAgas – Tapas

Vydáno: 2009
Celkový čas: 47:11
Skladby: Anoche la medianoche, Csiki, Csiki, Tuli, Al pasar por Casablanca, Una tarde de verano, Hajde Jano, Dilano mome, Dos amantes, Asentada en mi ventana, Herr Holger, Korkore, Vänner och fränder, Suricillo
Vydalo: Indies Scope

Hodnocení: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rodinné album ženské kapely BraAgas na CD Tapas