Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rodina Michaela Jacksona se soudí s AEG o ušlé zisky. Agentura se brání

Hana Voltrová

Hana Voltrová

5. 4. 2013

Král popu Michael Jackson nebude mít klid ani bezmála čtyři roky po své smrti. V uplynulých dnech začaly v Los Angeles jeho jménem další z řady soudních sporů, které vede jeho rodina.

FOTO: Michael Jackson

Michael Jackson. Zdroj: distributor filmu Michael Jackson: Život legendy

Tentokrát se Jacksonovi soudí s pořadatelskou agenturou AEG Live o částku 26 miliard liber jako náhradu za ušlé budoucí zisky, které měl Jackson vydělat během comebackového turné, které tato agentura měla na starosti a k jehož uskutečnění již ovšem nedošlo.

Jacksonova rodina je totiž přesvědčena, že AEG Live má na zpěvákově smrti podíl. Agentura s tímto nařčením pochopitelně nesouhlasí. Soud tedy bude muset vyřešit zásadní otázku, a to jestli si AEG Live najala Jacksonova ošetřujícího lékaře Conrada Murrayho za účelem zpěvákovy likvidace. Dle Michaelovy matky za tímto spojením byla touha agentury po zisku z koncertů.

Půjde se do protiútoku?

Dá se očekávat, že právníci zastupující AEG Live použijí na obranu agentury všechny známé kontroverze, které kolem Michaela Jacksona vládnou, včetně údajného zneužívání dětí či drogové závislosti. Agentura zároveň argumentuje slovy, že požadovaná částka je absolutně nerealisticky přemrštěná s ohledem na upadající zpěvákovu kariéru v té době.

Michael Jackson zemřel ve věku 50 let ve svém domě v Los Angeles pouhý týden před začátkem napjatě očekávaného comebackového turné. Zpěvákovu smrt zavinil jeho ošetřující lékař Conrad Murray, který mu podal smrtelně vysokou dávku anestetik za účelem pomoci při nespavosti. Murray byl za tento čin odsouzen na čtyři roky do vězení.

Jacksonova rodina, zastupovaná především zpěvákovou matkou Katherine, pak v následných soudních sporech vysoudila okolo 675 milionů liber, z čehož většina byla ale použita na splacení vysokých zpěvákových dluhů.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rodina Michaela Jacksona se soudí s AEG o ušlé zisky. Agentura se brání