Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Rodiče se bouří. Chystá se kniha o dívce držící dietu

Redakce

Redakce

2. 9. 2011

FOTO: HamburgerKdyž je vám čtrnáct a máte nadváhu, nejspíš vás nečeká lehké dospívání. Platí to také pro Maggie, hrdinku knihy Maggie Goes on a Diet. Není na tom nic zvláštního, říkáte si. Proč ale kniha vyvolala v Americe bouři nevole?

Hamburger

Američany milované jídlo - hamburger, Foto: David Šaloun

Háček je v tom, že se jedná o knihu pro děti ve věku od čtyř do osmi let. Knížka má sice v USA vyjít až v říjnu, už teď se ale internetové stránky amerických knihkupectví plní názory o nevhodnosti titulu. Rodiče i odborníci na výživu se obávají, že by příběh mohl povzbuzovat dívky k poruchám příjmu potravy.

Je to inspirativní příběh o odhodlání, tvrdí autor

Maggie se rozhodne na sobě zapracovat, aby se stala členkou fotbalového týmu. Obézní dívka se díky tvrdé práci a trpělivosti přemění v normální puberťačku a získá tak potřebné sebevědomí. Mnoho rodičů si ale myslí, že taková zápletka není pro děti vhodná.

Autor Paul Kramer sdělil australskému serveru Couriermail, že jeho kniha není o ničem jiném než o problémech, kterým dnes běžně děti čelí. Podle jeho slov má být Maggiin příběh inspirací a poučením, že pokud vytrváte a dostatečně se snažíte, úspěch bude následovat.

Kniha však nemá jen odpůrce. Někteří lidé se domnívají, že by dílo Paula Kramera přece jen mohlo být východiskem z problémů s obezitou, kterými je Amerika pověstná. Více než dva miliony amerických dětí mají nadváhu a toto číslo stále stoupá. Jedno je ale jisté – lepší reklamu si autor mohl stěží přát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rodiče se bouří. Chystá se kniha o dívce držící dietu