Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rockový veterán Mick Jagger se dočká svého poprvé na předávání cen Grammy

Redakce

Redakce

11. 2. 2011

FOTO: Rockový bouřlivák Mick JaggerFrontman skupiny The Rolling Stones, Mick Jagger, není v hudební branži žádným nováčkem. I přesto v neděli 13. února zažije významnou pěveckou premiéru. Po téměř třiceti letech vystoupí v rámci předávání výročních cen Grammy v Los Angeles. Poprvé však živě a bez doprovodu ostatních Stoneů.

FOTO: Rockový bouřlivák Mick Jagger

Rockový bouřlivák Mick Jagger, Zdroj: oficiální stránky kapely

Rodák z britského Dartfordu zazpívá v rámci vzpomínkového pořadu In Memorial Tribute, jenž je věnován památce nedávno zesnulých umělců. Letošní hudební tryznu na počest bluesmana Solomona Burkeho bude Jagger držet společně se soulovým zpěvákem Raphaelem Saadiquem. Burke, přezdívaný také biskup Solomon, zemřel v říjnu loňského roku ve věku nedožitých sedmdesáti let.

Producent ceremoniálu, Ken Ehrlich, se domnívá, že hlavním důvodem, proč Jagger přijal nabídku na živé vystoupení, je zpěvákův obdiv ke králi bluesových modliteb. „Řekl bych, že to byla právě celá myšlenka vystoupení, která pro něj byla natolik fascinující, aby ho sem přivedla,“ řekl.

Solomon Burke – Cry To Me:

Tentokrát naživo

Jagger se doposud objevil na udílení cen hudební akademie pouze jednou. V roce 1986 převzal společně s ostatními členy skupiny The Rolling Stones ocenění za celoživotní přínos hudbě. Předání zlatého gramofonu z rukou kytaristy Erica Claptona tehdy proběhlo v Londýně a na samotné plátno Grammy bylo přeneseno pomocí satelitního vysílání.

„Jsme nadšeni, potěšeni, vzrušeni a velmi se těšíme na Mickův jevištní debut na Grammy. Skutečnost, že to bude poprvé, je pro mnohé z nás výjimečná. Nikdy předtím na jevišti Grammy nevystoupil,“ pronesl na adresu plánované exhibice Neil Portnow, prezident a generální ředitel pořádající společnosti Recording Academy.

Padesátý třetí ročník předávání cen Grammy přivede na podium budovy Staples Center v L.A. vedle slavného bouřliváka i další významné osobnosti hudebního průmyslu. Mezi nominovanými se objeví známá jména jako Lady Gaga, Katy Perry, Eminem, Justin Bieber, Bruno Mars nebo skupina Muse.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rockový veterán Mick Jagger se dočká svého poprvé na předávání cen Grammy