Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rockováním proti totalitě s Hudbou Praha, SPS a De Generací

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

2. 9. 2010

Druhý ročník projektu Totalita do 21. století nepatří! v letošním roce přináší výjimečnou hudební kombinaci. Velký sál pražského KC Vltavská představí 16. září české rockové a punkové kapely. O přestávkách mezi nimi budou promítány materiály o zločinech nacismu a komunismu a moderátorem bude hudební publicista Petr Korál.

Rockování proti totalitě uvede i punkovou čekou legendu SPS, Zdroj: archiv kapely

Přiblížit totalitní režimy mladé generaci a zároveň ji varovat před jejich metodami a postupy, to je jeden z cílů pořadatelů tohoto projektu. Své o tom mohou říct i členové kapely Hudba Praha, kteří ve své dlouholeté historii pamatují i doby, kdy si KSČ u nás dělala, co chtěla. Skupina vytáhne nejen staré dobré hity, ale neodpustí si ani novinky z chystané desky De Generace.

Z domácí punkové scény se ukáže SPS, kapela založená v roce 1988, která všem dokáže, že rozhodně nepatří do starého železa. Neplatí totiž jen pravidlo Punk’s not dead, ale i to, že dobrý punk nezestárne. Druhou punkovkou bude Šanov 1, rovněž jedna z našich legendárních kapel. V dnešní době je jen tak někde hrát neuvidíte, každý jejich koncert je téměř sváteční příležitost.

Vstupenky na tento zajímavý večer konaný 16. září zakoupíte v předprodeji sítě Ticketportal a na pokladně KC Vltavská.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rockováním proti totalitě s Hudbou Praha, SPS a De Generací