Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Rock styl! Pojď, pojď rebelský drzounku

Redakce

Redakce

28. 6. 2010

Znáte ten pocit, kdy procházíte městem a vedle vás prosviští stádo motorkářů, oblečených do kůže, cvočků a lebkových šátků, ten pocit, kdy byste se nejraději odvázali a byli tak volní jako oni (či naopak zacpali nos kvůli výfukovému smradu)? I takový pocit, tedy spíše styl, vás pořád dokáže ve společnosti vyzvednout na originální pozici, i když… Zkrátka rebelství. Připravte se, lebky a cvočky zase letí!

Zdroj: gumbumper.com

Procházíte-li se dost často obchody jako H&M, New Yorker, C&A nebo i Reserved, jistě si všímáte, že se dost často objevuje černá kůže, samý kov, legíny. Typické rysy 70. let.

Vznik a význam

Tehdy se poměrně často objevovaly nové skupiny (Led Zeppelin, Bee Gees, …) zaměřující se na rock, metal. Oblékaly se výstředně, šokovaly, povzbuzovaly, inspirovaly. V této módě, na festivalech, mejdanech, koncertech a akcích, tancovaly a hlavně řádily, někdy až moc. Proto se styl lebek a kůže přirovnává k vandalství. Chcete-li to říct stylověji, přirovnává se k rebelství. Jejich móda se však stala inspirativní, zejména pro návrháře, ti pak inspirovali kupce a ti tento styl rozesílali dál a dál.

Zdroj: archiv autora

Potkáte je všude

Rebely a rebelky můžete dnes potkat normálně na ulici, krásně sladěné, dokonalé. Někdy se i stydím za to, že se nedokážu vyšvihnout stejně, protože z jejich obličeje, chůze i mluvy vychází taková pohoda a nezávislost. Možná proto je to táhne být pořád tak samostatní a rebelští.

Zdroj: archiv autora

Několik možností

Pokud zvolíte tento styl za svůj, dostane se vám pod ruku několik možností, jak měnit své outfity, ale pořád na to stejné téma. Jeho typické barvy jsou červená, černá, bílá a stříbrná. Líčení můžete měnit, vlasy můžete rebelsky modelovat, oblečení můžete jakkoliv proházet. Pokaždé prostě můžete být odvázaní.

Rock style, Zdroj: 10muses.blogspot.com

Srovnávat či nesrovnávat?

Například takové gladiátorky. Už z názvu vyplývá, že je nosili gladiátoři. Dnes je můžete na ulici vidět také, ale ozdobené cvočky nebo třásněmi. Jsou jakoby pohlceny rebelstvím. Je jen třeba nenazývat tento styl emo. Myslím, že tyhle zvláštní pijavičky si vystačí se svými stíny. A proto mě celkem uráží, když slyším, jak se mě někdo ptá, zdali ono emocionální dítě jsem.

Zdroj: shopstyle.com

A co muži?

Rozhodně se asi nenajde moc těch slavnějších návrhářů, co by vytvářeli rebelskou kolekci. Snad nějaké odlesky rebelství najdeme v doplňcích Chanel nebo botách Louis Vuitton. U zbytku (tedy většiny) značek pro ženy objevíme naprosto jiné styly, zatímco u mužů se můžou návrháři předvést. Navrhují panské legíny, koženkové bundy, kabelky, šátky, prsteny, náhrdelníky. Všechno na tento styl. Neočekávám, že náš soused-motorkář si koupí šátek od McQueena. Ale ti, kterým něco říká Westwood, si o této kolekci rádi zjistí víc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock styl! Pojď, pojď rebelský drzounku