Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock & roll v ČR: 6 kapel, které navazují na odkaz jeho zakladatelů

Redakce

Redakce

2. 3. 2013

Zahraniční zástupci rock & rollu, jehož vznik se datuje v padesátých letech minulého století v USA, jsou (popřípadě byli) uznávanými veličinami, které se významně podíleli na formování vkusu milionů hudebních nadšenců po celém světě. Znáte i některé české interprety, kteří jdou ve šlépějích svých předchůdců?

FOTO: Vees

Skupina Vees se odpíchla ode dna díky soutěži Ven z Garáží, Zdroj: X Production

Goodfellas

Chlapíci z Karlových Varů nevinným jamováním v parku dospěli k překvapivě chvályhodným úspěchům. Nasvědčuje tomu jejich debutová deska Robbery Blues, s níž uspěli v cenách Anděl a rovněž v anketě Žebřík za objev roku 2011.

K desce odehráli společné tour se skupinou Support Lesbiens, dnes již hrají jako okřídlení letci po mnohých českých festivalech a klubech.

Po únorovém koncertování v Rakousku budou kluci opět v Česku, a to 16. března v Turnově a 4. dubna na pražském benefičním koncertě v Rockcafé.

VEES

Mladá indie rock & rollová kapela z Českých Budějovic zvítězila v soutěži Ven z Garáží, a tím se odpíchla od dna a již pracuje na své třetí studiové desce, která by na jaře měla vyjít jak v Česku, tak i v Anglii.

Poslední klip tříčlenné grupy byl zpracován na song Wooden People z druhého alba Foe Dry, které se opírá o motokrosové prostředí. Ve videoklipu jsou viditelné akrobatické kousky mistra světa ve freestyle motokrosu Libora Podmola. Kdo by rád tuto skladbu slyšel na živo, tak má možnost v klubu Roxy v Praze 13. března.

The Roads

České seskupení s britským zpěvákem v březnu 2009 vydalo svou debutovou desku a poté se odstěhovalo do Berlína, kde si plní svůj sen živit se muzikou.

Téhož roku rock’n’rollová kapela vyhrála prestižní soutěž RGM Live Space, jež jim umožnila spolupráci s vydavatelstvím RGM, čímž vznikla druhá deska The Witness.

Airfare

Čtveřice mladých hudebníků z Prahy dbají ve své tvorbě na poctivost a preciznost. Na kontě mají dosud tři studiová alba.

Debut Hotel Moscow slavil úspěch díky songu Sorry Baby, který se stal nejhranější skladbou ČR roku 2008. Zároveň bodoval na předních příčkách italských, ruských a slovenských hitparád.

Na aktuální desce Youngblood, se produkčně podepsal Bjorn Thorsude, proslulý prací s hudebními hvězdami, jako Smashing Pumpkins či Billy Corgan.

The Rocket Dogz

Tříčlenná punk-rock & rollová grupa má na svědomí rovněž tři alba. V roce 2009 přišel jejich první záznam a s ním i koncertování se spoustou velkých kapel, mezi něž se řadily Mad Sin nebo Pines And Pints.

Druhá deska Generation Zero vyšla v květnu 2011 a bylo s ní spojeno i patnáctidenní tour po Evropě. Nedávno vyšel třetí počin Back In Traumaville a sním i klip Have To Go!

Dead Pope´s Copany

Rock’n’rollový srdcerváči jsou charakterističtí svou energií, vtipem, drivem a prvotřídními melodiemi. V roce 2012 vyslali do hudebního světa třetí desku 3.6.5 se stejnojmenným singlem, k němuž je natočen i klip. Momentálně kapelu ze Šumperku čeká tour společně s českými The Prostitutes.

Zastaví se 9. března v klubu Art v Opavě a měsíc poté 11. dubna v Ostravě.

Pokud i vy máte nějaký tip na tuzemskou kapelu, která by stála za zmínku, napiště nám do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock & roll v ČR: 6 kapel, které navazují na odkaz jeho zakladatelů