Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People začne večírkem pro nedočkavé

Rockový hudební festival Rock for People je doslova za dveřmi. Tradiční královehradecká akce oficiálně začne v sobotu 4. července, ale už o den dříve si mohou návštěvníci užít muziku na večírku pro nedočkavé.

V sobotu uvede festival česká kapela UDG, Xindl X nebo britští Arctic Monkeys, v neděli se můžete těšit na slovenské Horkýže Slíže, Ska-P či umírněnější Blue Effect. Zlatým hřebem prodlouženého víkendu se na výročí upálení Mistra Jana Husa stanou Placebo, kteří před měsícem vydali novou desku Battle for the Sun. To vše se uskuteční na čtyřech pódiích.

Pořadatelé Rock for People si chce předejít návštěvníky festivalu spoluprácí s Dopravními podniky Hradce Králové, které posílí kyvadlovou dopravu z areálu i nazpět (ta má bý zdarma). Zpáteční vlakové jízdenky mohou účastníci festivalu, díky velkorysosti Českých drah, pořídit za zvýhodněné ceny a se speciální prodlouženou dobou platnosti.

Do Hradce Králové se lze ale dostat i zajímavěji, a to organizovanou dvoudenní cyklojízdou! „Fandíme veškeré alternativní dopravě na festival,“ vyjádřil se organizátor Michal Thomes. „Kolo je jednou z nejčistších cestovních variant a kromě toho je samotná cesta s partou nadšenců už takovým festivalovým předkrmem.“ Sportovní nadšenci vyrážejí již dnes dopoledne z Prahy a jejich trasa povede přes Český Brod a Kolín.

Více informací o slevách, ubytování a dalších najdete na www.rockforpeople.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People začne večírkem pro nedočkavé