Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People už dávno není výhradně rockový festival

Další ročník královehradeckého festivalu Rock for People je za námi. Tentokrát se organizace opravdu vydařila, v celkovém rozvrhu 170 vystoupivších skupin a interpretů došlo totiž za celou dobu trvání jen k několika změnám.

Hlavní brána festivalu Rock for People 2010, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Nahrazení slovenské formace Diego pražskými Lus3, čtvrthodinové zpoždění The Prodigy a pozdější příjezd Jello Biafry byly jedinými a téměř neviditelnými nesrovnalostmi. Vyjma toho ale všechno šlapalo jak hodinky, ani náhlý pondělní déšť nezabránil v přesném chodu programu.

Kromě hudební produkce měli návštěvníci na výběr z mnoha zábavných akcí, mezi nejpopulárnější se zařadil Technostan, kreativní prezentace ČVUT, kde byly k nalezení holografické interaktivní projekce na podlaze, 3D plazmová televize a oblíbeným rozptýlením byl také detektor lži.

Ve volných chvílích se mohli zájemci pobavit hrou živého Člověče, nezlob se!, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Podle pořadatelů festival celkem navštívilo až 28,5 tisíce lidí, někteří z nich přijížděli až v úterý, aby na hlavních pódiích zhlédli kanadskou čtveřici Billy Talent, britské The Subways nebo Editors, znovu obnovenou původní sestavu Morcheeby anebo se na vedlejších scénách bavili s domácími Znouzectnost, Skyline či Sunshine.

Spojení různých žánrů hudby bude pokračovat

„Potvrdilo se nám, že funguje spojení různých skupin publika,“ vysvětlil dramaturg Petr Fořt. „Ti, co přijeli na Muse, i ti, co vyznávají hard core punkové kapely jako Suicidal Tendencies, se společně sešli na Editors, našlápnutých The Subways a samozřejmě The Prodigy. V tomto multižánrovém charakteru budeme pokračovat i nadále.“

Šestnácté výročí festivalu Rock for People se kromě multižánrového hudebního a zábavného programu může pyšnit také certifikátem Čistý festival. Během čtyř dnů bylo prý vytříděno 80 procent veškerého odpadu z Festivalparku i stanového městečka a sesbíráno bylo více než 85 tisíc plastových kelímků od piva, čímž se Rock for People dostal mezi potenciální uchazeče o zápis do knihy rekordů, připravované agenturou Dobrý den.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People už dávno není výhradně rockový festival