Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2013 oznámil další kapely: Billy Talent a Gogol Bordello

Adam Vrána

Adam Vrána

21. 2. 2013

FOTO: Billy TalentKrálovéhradecký festival Rock for People se pustil do dobíhání svých konkurentů odtajňováním dalších účinkujících. Účast definitivně potvrdily kapely Gogol Bordello, A Day To Remember nebo Billy Talent.

Billi Talent Zdroj: billytalent.com Foto: Dustin Rabin

Billi Talent Zdroj: billytalent.com Foto: Dustin Rabin

Pořadatelé tak návštěvníkům nadělili vesměs interprety, kteří se v minulosti tuzemskému publiku již alespoň jednou představili; ať už v rámci festivalu nebo na samostatném koncertě.

Třeba Gogol Bordelo posluchače uchvátili v roce 2009 právě na Rock for People. Živelná osmice v čele s charismatickým frontmanem Eugenem Hutzem překvapila zážitkem, na nějž fanoušci ještě dlouho pěli ódy. Po čtyřech letech se tak mohou těšit nejen na návrat svých oblíbenců, ale i na novou desku Pura Vida Conspiraci, jež má letos vyjít.

S novinkou nezahálejí ani další z potvrzených účinkujících, američtí A Day to Remember. V pořadí páté album Common Courtesy navazuje na tři roky starou nahrávku What Seperates Me from You, která se se singlem All I Want umístila v americkém žebříčku dvanácti nejlepších alternativních songů.

Deska dodnes patří mezi nejvýznamnější komerční úspěch skupiny a návštěvníci Rock for People se sami budou moct přesvědčit, jestli se plánované album ponese ve stejném duchu.

Pořadatelé mají zatím přesně 13 jmen

Již dříve potvrzené koncerty Papa Roach a Queens of the Stone Age doplní třetí z nově oznámených interpretů, kanadští Billy Talent. Ti se v pozici headlinerů festivalu představili už v roce 2010, jejich návrat proto bude nadmíru očekávaný. Jednak proto, že skupina hodlá představit aktuální album Dead Silence, ale především se svými fanoušky oslaví dvacáté výročí své existence.

Mezi vystupujícími nebudou chybět rakouští Parov Stelar Band nebo britští průkopníci new raveu Klaxons. Program pak doplní stálice české hudební scény, kapely Charlie Straight, Kryštof, Pražský výběr, Xindl X a Please the Trees.

Vstupenky lze do vyprodání limitované edice pořizovat v ceně 1.400 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2013 oznámil další kapely: Billy Talent a Gogol Bordello