×
TOPZINE.cz

Rock for People se rozjíždí v bahně

Kralovehradecký festival Rock for People začíná oficiálně až dnes, 4. července. Přesto již v pátek proběhlo jakési zahřívací kolo na dvou podiích, představily se například kapely Prohrála v kartách, Žlutý pes, Medvěd 009, Laco Deczi nebo The Chancers.

Největší úspěch oslavili česko-irští The Chancers hrající především příjemné ska. Těžko říci, zda to bylo tím, že začátek jejich vystoupení byl naplánován až na pozdní večer, kdy většina návštěvníků již byla ubytovaná, jejich posluchačstvo bylo nejpočetnější.

Nemohu nezmínit velice zajímavé drum’n’bass seskupení, s frontmanem Laco Deczi, jenž pochází ze slovenské metropole. Trubka, piano, bubny, basa. Necelou hodinu roztancovávali svých několik posluchačů latinsko-americkými takty, velice působivé byly změny rytmů i tóniny, talentovaný pianista navíc písně doplňoval zvuky harmoniky. Bohužel jejich vystoupení poněkud zkazil zvukař,  zpěváci nebyli příliš slyšet, kytary pískaly… Snad se do dalšího dne polepší.

Prostředí festivalu bylo nultý den celkem příjemné, náladu návštěvníků zhoršovalo snad jen nepříliš příznivé počasí. Osmnáctiletý návštěvník festivalu Petr se k mé otázce, jak se mu na Rock for People líbí, vyjádřil: “Je to tady super, jen škoda toho bahna všude. A pivko za tři pětky mě teda taky moc netěší. Nejvíc se těším na UDG, Chinaski a samozřejmě Arctic Monkeys.”Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..