Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People přidává britskou energii. Připravte se na Blood Red Shoes!

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

29. 5. 2014

Jubilejní 20. ročník festivalu Rock for People vypukne bezmála za měsíc. K jménům jako Biffy Clyro, Manu Chao a Chase & Status pořadatelé doplňují další kapelu. Seznamte se s mladým indie rockovým duem Blood Red Shoes z anglického Brightonu!

Blood Red Shoes roztančí davy na Rock for People. | zdroj: facebook kapely

Blood Red Shoes roztančí davy na Rock for People. | zdroj: facebook kapely

Pixies, Blur, Nirvana, Sonic Youth, The Subways. Pokud patříte mezi fanoušky vyjmenovaných skupin, je velmi pravděpodobné, že vás osloví také zběsilí Blood Red Shoes. Ve své energické hudbě totiž kombinují prvky indie, grunge, ale i punku sedmdesátých let.

Kytaristka Laura-Mary Carter a bubeník Steven Ansell vydali za desetiletou existenci „Krvavých střevíčků“ už čtyři studiová alba. „Čtverka  je pravděpodobně dosud nejlepším dílem tohoto dua. Sice postrádá jakýsi závěrečný triumf, ale přesto jde o obdivuhodný nářez,“ napsali o posledním eponymním albu v magazínu NME. Blood Red Shoes na něm názorně předvedli, jak by měl znít živoucí rock’n’roll ve 21. století.

Českému publiku se brightonská dvojice naposledy představila na jaře v pražské Lucerně. Podle nejednoho návštěvníka koncertu šlo o strhující zážitek, který se zařadí k těm nejlepším v tomto roce. Je jisté, že minimálně stejně kvalitní show se dočkáme také na letošním ročníku Rock for People. Připravte si zásoby energie a ostré lokty, Blood Red Shoes se blíží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People přidává britskou energii. Připravte se na Blood Red Shoes!