Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People: Poprvé jen 8 kapel. Letos už 107 potvrzených!

Na hudebním festivalu Rock for People letos zahrají Underworld, Placebo, Xavier Baumaxa či Blue Effect. Tato přehlídka proběhne opět na letišti v Hradci Králové, a to první červencový víkend tohoto roku.

Historie festivalu sahá až do roku 1995, kdy na Rock for People hrálo osm kapel v jeden den. O rok později se účastnilo kapel sedmnáct, a od roku 1997 se tato akce stala tradiční červencovou událostí trvající celý víkend.

Letos se kromě tradičních Tata Boys, Tří sester nebo Divokýho Billa můžou fanoušci těšit především na proslulé britské kapely Placebo, Underworld, Arctic Monkeys nebo na českou klasiku v podobě skupiny Blue Effect.

„Rozhodně jsme se nechtěli prvoplánově soustředit na kapely z Velké Británie. Prostě jsme hledali pro naše návštěvníky to nejlepší. Každá z uvedených kapel reprezentuje jinou tvář kvalitní současné produkce a to, že jde o ostrovní formace, je vedlejší okolnost. Hovořit proto o nadvládě britských ‘kytarovek‘ v letošním line-upu Rock for People by bylo zřejmě zjednodušující,“ okomentoval výběr Petr Fořt z pořadatelského týmu.

Vstupenky jsou k dispozici na klasických předprodejních místech Ticketstream a Ticketportal za 1 250 korun (v ceně není zahrnut poplatek předprodeje). Studenti mají pochopitelně na karty ISIC, ITIC a ALIVE zlevněné vstupné.

V neposlední řadě nutno zmínit, že mnohé návštěvníky snad potěší tamější existence bankomatu České spořitelny, který bude na královehradeckém letišti instalován přímo pro Rock for People.

Očekává se, že pořadatelé v nejbližších dnech odhalí kompletní line-up na svých stránkách www.rockforpeople.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People: Poprvé jen 8 kapel. Letos už 107 potvrzených!