Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People odhalil zástupce elektra: přijedou i Chase & Status

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

3. 3. 2014

Pořadatelé festivalu Rock for People ani letos nezapomněli na příznivce elektroniky a uveřejnili další dvě jména, která české publikum zajisté potěší. Jsou jimi britské duo Chase & Status a elektro popová formace od protinožců The Naked and Famous.

The Naked and Famous v čele s Alisou Xayalith. | Zdroj: Ameba Production

The Naked and Famous v čele s Alisou Xayalith. | Zdroj: Ameba Production

Chase & Status

Dvojici producentů z Londýna známou jako Chase & Status zřejmě není zapotřebí dlouze představovat, jelikož jejich výborná pověst je předchází. Nejen zatvrzelí příznivci elektroniky se s touto dvojicí mohli nesčetněkrát setkat, jelikož jejich produkce čítající spolupráce s umělci jako Plan B, Example, Rihanna či Cee Lo Green pokrývá mnohé populární žánry.

Přestože duo proslulo nejvíce na poli drum & bassové muziky, také jejich poslední album Brand New Machine, které představí českému publiku, nabízí průřez všemi aktuálními styly taneční hudby od garage po trap. Těšit se můžeme na skvělou show a to nejen po zvukové stránce, jelikož tu již tradičně doplní velkolepé světelné a laserové efekty pro duo typické.


The Naked and Famous

Brity pak na poli elektroniky doplní novozélandská formace The Naked and Famous, jakožto zástupci elektronického indie popu inspirovaného post-punkem osmdesátých let. Skupina si stihla za šest let působení vybudovat respekt již v pětadvaceti zemích světa, přičemž na domácí půdě se řadí k největším hvězdám.

Zlomovým okamžikem této kapely se stal rok 2010, kdy vydali debutové album Passive Me, Aggressive You. To záhy získalo v klání New Zealand Music Awards hned šest ocenění a zároveň singly jako Young Blood či Punching in a Dream začaly dobývat Británii a později celý svět. Melodie těchto písní můžeme znát například z televizních pořadů, počítačových her či reklam.


Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People odhalil zástupce elektra: přijedou i Chase & Status