Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People má prvního účinkujícího. Je jím britská senzace Tom Odell

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

20. 2. 2014

Pořadatelé festivalu Rock for People si se zveřejňováním interpretů dávají tradičně na čas. Čekání je však u konce a známé první jméno letošního lineupu. Do Hradce Králové přijede nadějný britský zpěvák a pianista Tom Odell. Další kapely by měly být uveřejněny v úterý.

Tom Odell, Zdroj: tomodell.com

Tom Odell, Zdroj: tomodell.com

Někteří Toma Odella považují za popovou hvězdu budoucnosti, jiní za ukňouraného blonďáčka. Ať už se člověk přikloní na jakoukoliv stranu, nemůže popřít fakt, že má třiadvacetiletý mladík z Chichesteru pěvecký talent. Mezi ostrovní hvězdy hudebního světa jej vystřelil singl Another Love, který mu v roce 2013 vysloužil prestižní ocenění BRIT Awards v kategorii Critics‘ Choice. Letos se v této anketě dočkal rovnou dvou nominací.

Tomovu diskografii prozatím tvoří jen deska Long Way Down z konce minulého roku. Počin přijel představit i do vyprodaného pražského Lucerna Music Baru, kde v listopadu odehrál svůj první koncert v České republice. Do svého setlistu zařadil kromě hitů Another Love, Grew Old with Me či Can’t Pretend mimo jiné i předělávku písně Oh! Darling legendárních The Beatles.

Přestože se zpěvák těší z veliké popularity u fanoušků a pravidelně se umisťuje na vrchních příčkách hitparád, není mu nakloněna některá anglická média. Magazín NME udělil Odellovi za jeho debut nula bodů z deseti. „Poslech alba vás přesvědčí, že tento mladík z Chichesteru je jen ubohý, pošetilý rádoby hudebník, který spadl do propasti hudebního průmyslu,“ píše ve své kontroverzní recenzi Mark Beaumont. Po zveřejnění šokujícího článku se pochopitelně začali množit stížnosti Odellových fanoušků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People má prvního účinkujícího. Je jím britská senzace Tom Odell