Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2013 přiveze kapely 30 Seconds to Mars a Modestep

Adam Vrána

Adam Vrána

7. 3. 2013

Fanoušci královéhradeckého festivalu Rock for People se po delší odmlce konečně dočkali oznámení čtyř nových zahraničních interpretů. Jsou mezi nimi londýnští Modestep nebo američtí rockeři 30 Seconds to Mars.

30 Seconds to Mars Zdroj:  Smart Communication

30 Seconds to Mars Zdroj: Smart Communication

„Po stejném „tahounu“ jako pořadatelé Rock Am Ring / Rock Im Park jsme sáhli letos i my,“ píše se na stránkách festivalu ohledně potvrzení jednoho z nejpopulárnějších rockových celků 21. století.

Tříčlenné uskupení kolem zpěváka a herce Jareda Leta proslulo nejen díky komerčnímu úspěchu svých alb, jichž se po celém světě prodalo na 3,5 milionů kusů, ale zejména díky charismatu, s jakým dokáže učarovat i několikatisícovému publiku (jako příkladná ilustrace mohou posloužit videa z festivalů Lollapalooza nebo Pinkpop).

Na poslední, patrně nejzlomovější album This Is War z roku 2009, letos kapela hodlá navázat novým, dosud bezejmenným počinem, jehož prvním singlem má být dříve avizovaný song Up in the Air, jenž má oficiálně vyjít 19. března.

Na své si přijdou i milovníci dubstepu a rock & rollu

Kromě 30 Seconds to Mars přislíbili účast na festivalu i britští Modestep, které nedávno hostil pražský klub Roxy.

Že jde o muzikanty, jimž k úspěchu velkou měrou dopomohla náhoda, potvrdili samotní Modestep při průlomovém vystoupení na festivalu Download 2011, kde se namísto s plechovkami a rajčaty vrhanými z řad diváků setkali s nadšenými ohlasy, které je přirovnávaly po bok skupin jako Prodigy nebo Pendulum.

Čtveřici nově oznámených jmen uzavírají švédští rockeři Royal Republic a indie-folkaři Friska Viljor. Spolu s s nimi na festivalu zahrají i dříve oznámení Klaxons, rakouští Parov Stelar Band, Billy Talent nebo skupina Gogol Bordello.

Program pak doplní zástupci tuzemské hudební scény, například Pražský výběr, Charlie Straight nebo Kryštof.

Vstupné na festival je k dostání v ceně od 1.400 do 1.650 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2013 přiveze kapely 30 Seconds to Mars a Modestep