Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2013 doplňuje line-up. Přijedou neokoukaní Foals

Adam Vrána

Adam Vrána

25. 4. 2013

Královéhradecký festival Rock for People přiveze návštěvníkům kromě dříve avizovaných interpretů jako Queens of the Stone Age nebo Billy Talent britskou indie skupinu Foals.

FOTO: Foals

Program letošní přehlídky v Hradci Králové doplní Foals. Zdroj: Smart Communication

Pětice oxfordských muzikantů letos v únoru způsobila pozdvižení vydáním úspěšného alba Holy Fire, jež v čele s písní My Number dosáhlo druhé příčky britské hitparády, přičemž v Austrálii se co do prodejnosti vyšplhalo až na vrchol.

„Přestože některé recenze jsou s typickým britským smyslem pro přehánění nadšené až přes míru, úplně mimo nemíří,“ píše Honza Vedral z  idnes.cz. „Holy Fire je totiž deska nadmíru atmosférická, celkově zasněná a melancholická, ale k tomu zdravě rozběsněná a vtipná. Střídá se na ní klid a lehkost s bouří, jemná elektronika, syntezátory a samply s tvrdými kytarami.“

V nabídce je dosud celkem 36 kapel a interpretů

Foals, kteří jsou headlinery mnoha zahraničních festivalů, v České republice zahrají vůbec poprvé. Vzhledem k vysokému zájmu o vstupenky na kterýkoliv z jejich koncertů (viz. show v Royal Albert Hall, která byla vyprodána během půl hodiny), mohou pořadatelé festivalu kromě tuzemských fanoušků počítat i s přílivem těch zahraničních.

Kromě Foals letos Rock for People nabídne dvacítku zahraničních jmen v čele s 30 Seconds to Mars, Bloc Party, Modestep či Klaxons. Mimo to vystoupí i šestnáct tuzemských kapel a intepretů, z nichž stojí za zmínku zejména laureát cen Anděl a Apollo Boris Carloff nebo třinečtí Charlie Straight.

Vstupenky na festival lze momentálně pořizovat za 1.550 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2013 doplňuje line-up. Přijedou neokoukaní Foals