Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2013 bude. Návštěvníky vybaví evakuačními plány

Martin Peška

Martin Peška

22. 1. 2013

Po loňském přerušení festivalu bouří budou na návštěvníky festivalu Rock for People čekat i podrobné evakuační plány, dnes to uvedli organizátoři akce na tiskové konferenci.

FOTO: Rock for People 2013

Jméno headlinera na dnešní tiskové konferenci nepadlo. Foto: Martin Peška, TOPZINE.cz

„Po loňských problémech s počasím festival bude,“ ukončil spekulace o konci festivalu Michal Thomes, ředitel Rock for People, a dodal: „V současné době jsme už v té chvíli, kdy se poučujeme z chyb.“

Stan místo jedné ze dvou největších stagí

Za nejviditelnější novinku připravovaného ročníku považují pořadatelé nahrazení jedné ze dvou hlavních scén stanem o rozměrech 74 x 60 metrů. Podle informace uveřejněné v tiskové zprávě se počítá s tím, že se do něj vejde pohodlně 12.000 lidí, což odpovídá zhruba třem lidem na jeden metr čtvereční. Kromě tohoto stanu bude v areálu i menší stan, který by měl pojmout až 4.000 lidí.

Hlavním důvodem, který ovlivnil rozhodnutí zvolit stan místo stage, byla bezpečnost, jak uvedl tým Michala Thomese. „Stany jsou zárukou bezpečnosti, protože jsou i v případě silného větru o třetinu odolnější než open air stage,“ stojí v tiskové zprávě.

V loňském roce byl festival beznadějně vyprodán, proto se má letos areál rozšířit o dalších 5 hektarů. Plocha má být využita i jako shromaždiště v případě krizové situace, primárně neměla sloužit jen k navýšení kapacity festivalu.

video
play-sharp-fill

Zdroj: youtube.com

Rock for People 2013 by měl pokračoval ve svém multižánrovém duchu, ke kterému se začal hlásit teprve před několika lety. Měl by pokračovat také v poskytování prostoru mladým talentovaným kapelám, větší pozornost se dostane i zahraničních talentům. V této oblasti chtějí přebrat částečně line-up ze zahraničních show-casových festivalů jako jsou Great Escape, Iceland Airways a Reeperbahn Festival.

„Nebude to pod naší dramaturgickou rukou, ale necháme si od nich doporučit, co zrovna ve světě letí,“ upřesnil Thomes.

Jména prvních headlinerů by měla být známa nejdříve v únoru. Prozatím bylo vyloučeno jen to, že by se mohli na Rock for People po roce znovu objevit Faith No More.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2013 bude. Návštěvníky vybaví evakuačními plány