Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2011 podpoří i anglická indie rocková skupina The Wombats

Marie Baladová

Marie Baladová

1. 5. 2011

FOTO: The WombatsFestival Rock for People zařadil letos mezi své headlinery i britskou indie rockovou kapelu The Wombats. Kdo jsou a co od nich můžeme čekat?

FOTO: The Wombats

The Wombats, Zdroj: thewombats.co.uk

Tato tříčlenná sestava pochází z anglického Liverpoolu, kde se na tamější umělecké akademii dali dohromady zpívající kytarista a klávesista Matthew Murphy, bubeník Dan Haggis a v Norsku narozený baskytarista Tord Overland-Knudsen. Jejich společné jamování jim vyneslo podporu školy a již oficiální The Wombats tak mohli vyjet na své první koncerty v Číně, kde hráli pro dvacetitisícové davy.

logo Speciál Rock for People

Díky této zkušenosti se kapele podařilo vydat v roce 2006 svůj první singl Girls, Boys and Marsupials, který byl k dostání pouze v Japonsku, i tak ale sklidil na Dálném východě úspěch. Rok 2007 přinesl pár dalších singlů a až v říjnu spatřilo světlo světa debutové album The Wombats Proudly Present: A Guide to Love, Loss & Desperation, jež se umístilo na britských žebříčcích na jedenácté příčce. Zároveň s albem byl vydán i jeden ze známějších singlů Let´s Dance to Joy Divison.

Vstupenky si můžete koupit online za 1590 korun

Po turné v rodné Británii, Evropě a Japonsku a vystoupeních na festivalech, jako je Glastonbury, přichází letos tato mladá skupina se svým druhým albem This Modern Glitch, jež vyšlo 25. dubna. Z této desky již sklidily ovace singly Tokyo (Vampires & Wolves) a Jump into the Fog. Nejnověji své fanoušky potěšili The Wombats novou skladbou Techno Fan.

O novém albu se baskytarista Tord vyjádřil takto: „Vezměte electro, vezměte grunge a dejte to dohromady s tím, co jsme dělali na první desce. Tak bude vypadat naše nové album.“

Hudební kritici jim vyčítají, že jsou příliš prvoplánoví a své písně staví tak, aby se dobře hrály v rádiích. Na druhou stranu The Wombats bývají označování za energií sršící baviče. My v Česku budeme moct zjistit, kde je pravda, již v červenci, kdy se nám představí jako jedni z hlavních zahraničních hvězd na festivalu Rock for People, který se koná ve dnech 2.-5. července 2011. Vstupenky jsou stále k dostání. Jejich cena je 1520 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2011 podpoří i anglická indie rocková skupina The Wombats