Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2011: Dejte dohromady partičku a vyrazte na Pendulum

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

9. 4. 2011

!Fotogalerie!Festival Rock for People (PrfP) se chystá na další ročník a svým fanouškům ve čtvrtek 7. dubna odhalil kromě headlinerů i svou novou tvář. S novým designem přijde i několik organizačních novinek, včetně zajímavého projektu S Partou na RfP.

Foto: Pendulum

Pendulum, jeden z headlinerů RfP 2011, Zdroj: RfP

V loňském roce festival Rock for People představil několik zajímavých interpretů, vedle megastar The Muse a Prodigy třeba také britské Does It Offend You, Yeah?, kteří doslova učarovali všem, již na jejich vystoupení dorazili.

Ve čtvrtek 7. dubna představili organizátoři festivalu hlavní hvězdy letošního ročníku. Po již uveřejněných The Streets nebo Sum 41 se návštěvníci Rock fo People 2011 mohou těšit na americké Paramore nebo pionýry drum`n`bassu Pendulum.

„Uvažovali jsme nad několika hvězdnějšími jmény, ale často nerealistické finanční požadavky by se odrazily na programu dalších festivalových dní. I s ohledem na množství kvalitních kapel, s nimiž jsme byli v kontaktu a o které jsme od počátku stáli, jsme dali přednost žánrově pestřejšímu programu,“ říká dramaturg Rock for People Petr Fořt.

Foto: Rock for People 2011

Organizátoři Rock for People na tiskové konferenci v pražské Meet Factory, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Letošní ročník by měl být dle slov Michala Thomese z pořádající agentury Ameba Production tím nejpestřejším a zároveň nejrychlejším a nejenergičtějším ze všech sedmnácti ročníků festivalu. Přispět by k tomu měly např. kapely jako John Butler Trio z Austrálie, japonští Tokyo Ska Paradise Orchestra nebo Primus, kapela která definovala alternativní rock 90. let.

Nejen metalové fanoušky by měla nalákat kapela Bullet For My Valentine, na elektronickou linii festivalu naváží němečtí Digitalism. Velký ohlas si získalo i oznámení kapely Jimmy Eat World, formace, která se svým indie rockem řadí do hudebního mainstreamu, ale přesto nezapře své punkové kořeny. Kdo je vaším favoritem pro letošní ročník Rock for People?

Rock for People je mrtev, ať žije nový Rock for People

Organizátoři na tiskové konferenci v Meet Factory oznámili začátek nové etapy festivalu. Během následujících pěti let by z RfP chtěli postupně vybudovat jeden z nejkvalitnějších festivalů ve střední Evropě.

Jednou z novinek, které by jim v tomto směru měly pomoct, bude i šapitó, stage až pro 7000 lidí, která nahradí dosavadní dvojpólový stan. Ten měl v minulosti několik technických nedostatků, především s cirkulací vzduchu, ale také návštěvníků.
[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_04_07_rfp_tiskovka/]

Letošní ročník Rock for People bude klást mnohem větší důraz na festivalovost. Co si pod tímto pojmem máte představit? „Chceme z RfP udělat akci, na kterou lidé nebudou jezdit jen kvůli kapelám, ale také pro její celkovou náplň, prostředí, zábavu i zážitky,“ vysvětluje Michal Thomes. Tento posun asi nejlépe představuje projekt S partou na RfP.

Akce je určena pro všechny, kteří si přes předprodejní systém objednají více než 5 celofestivalových vstupenek. Tyto party dostanou přístup do speciální sekce a budou si moci navrhnout vlastní triko v layoutu Rock for People, které dostanou ve Festivalparku společně se 100korunovým poukazem na festivalový sortiment. Pro skupiny nad deset členů pak budou připraveny také coolkegy piva Staropramen, které budou mít po celou dobu Rock for People k dispozici v chlazených prostorách. Už víte, s kým pojedete?

Do nového ročníku s novou tváří

Zřejmě nejviditelnější změnou pro letošní ročník je nový vizuální styl Rock for People. Nový design z dílny pražského ateliéru Dynamo Design. Na festivalu se pohybuje široká škála lidí, kteří si něco myslí a něco zažívají, a přesně tím se tým designérů nechal inspirovat. Plakáty, internetové stránky a trička festivalu tak budou plné postaviček s různými symboly místo hlav. Ve Festivalparku dokonce budou tyto postavy sloužit jako originální navigace.

Foto: Rock for People 2011

Kde zaprší, bude mráček, aneb festival Rock for People 2011 představil nový vizuální styl, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Loňský ročník festivalu zaznamenal rekordní počet návštěvníků, přes 28,5 tisíce. Organizátoři by tato čísla letos chtěli překonat, hovoří o počtu návštěvníků překračujícím 30 tisíc lidí. Fesival Rock for People 2011 se na letišti Věkošu u Hradce Králové bude konat v termínu od 2. do 5. července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2011: Dejte dohromady partičku a vyrazte na Pendulum