Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for People 2010 připravuje nabitý program i spoustu dalších vychytávek

Marie Baladová

Marie Baladová

28. 4. 2010

Editors!Vstupenky!Organizátoři jednoho z největších českých hudebních festivalů, Rock for People, oznámili nová jména účinkujících kapel. Kromě rozšířeného line-upu se festival rozroste o další stage, dá šanci novým mladým kapelám a vydá se zeleným ekologickým směrem.

Editors, Zdroj: Ameba Production

Editors, Zdroj: Ameba Production

Asi nejzvučnějším jménem mezi nově potvrzenými kapelami jsou britští Editors, kteří se svým temně laděným indie rockem vyprodávájí koncerty doma i v zahraničí. Příznivce tohoto žánru určitě potěší i účast kultovních Doping Panda z Japonska nebo finských Disco Ensemble. Kanadský celtic punk budou reprezentovat The Mahones a pro letní festivaly nezbytně nutné ska podpoří italové Persiana Jones. Vedle zahraničních velikánů, jakými jsou The Prodigy, Morcheeba nebo Skunk Anansie, tradičně vystoupí nejlepší tuzemské a slovenské kapely. Speciální program chystají Čechomor, dále pak Kryštof, Aneta Langerová, Divokej Bill, Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže a za pozornost rozhodně stojí i Marie Rottrová.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Příležitost dostanou i nezávislé a spíše sporadicky známé kapely. Ty budou mít šanci vystoupit díky soutěžím napojeným na festival. Nejtradičnější z nich je USSF – Udělej si svůj festival ve spolupráci s portálem Bandzone. „Fakt, že to s podporou mladých talentů myslíme opravdu vážně, dokazuje, že absolutní vítěz USSF bude otvírat hlavní stage RFP. Vítězná kapela si tak zahraje na stejném pódiu jako zahraniční headlineři festivalu,“ podotýká Antonín S. Milata z Bandzone.

Kryštof - Jeviště, Zdroj: supermusic.cz

Kryštof - Jeviště, Zdroj: supermusic.cz

Přibude nová stage a dvě divadelní scény

O tom, že se bude na co dívat a čím se bavit, vypovídá i to, že letos vyroste v hradeckém Festivalparku osm pódií. Nově se objeví JamStage, které má návštěvníkům nabídnout poněkud odlišné hudební zážitky, než na jaké jsou zvyklí; interaktivní workshopy, jamy celebrit a hlavně již zmiňovaná vystoupení mladých kapel. Novinkou je i divadelní scéna ChapiteauX, v níž se představí populární projekt La Putyka. Dámy určitě zaplesají nad dvěma koncerty formace Nightwork a těšit se lze i na tvůrčí tandem Skutr nebo ukázky beat-boxerů. Milým překvapením je speciální scéna vyhrazená pro loutkové divadlo.

La Putyka, Zdroj: lafabrika.cz

La Putyka, Zdroj: lafabrika.cz

Festival, který myslí zeleně

I letos pokračuje projekt třídění odpadu ve Festivalparku. Velké plus je používání veškerého nádobí ve stáncích s občerstvením z bioplastu. Připravuje se i rozšíření relaxační zóny Zeleného městečka. K propagaci ekologického chování přispěje netradičním způsobem americká kapela The Ginger Ninjas, která na svém globálním turné přepravuje sebe i veškeré vybavení výhradně na kolech a doveze se tak i na Rock for People.

Máte napád, návrh, připomínku? Nechte se slyšet!

Organizátoři poslouchají hlas lidu. Důkazem je Projekt Amebassador, který přes blogy a diskusní fóra realizuje návrhy a připomínky příznivců festivalu. Díky tomuto projektu vzniklo již zmiňované JamStage, namátkou pak geocachingová hra, překlad webových stránek festivalu do vietnamštiny anebo cyklojízda s The Ginger Ninjas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for People 2010 připravuje nabitý program i spoustu dalších vychytávek