Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rock for Churchill v programu sází na staré známé. Slaví tak 15 ročník

Redakce

Redakce

11. 8. 2014

Severočeský multižánrový festival Rock for Churchill oslaví na konci prázdnin již své patnácté narozeniny. Stálice mezi českými ,,openairy“ tentokrát na konec srpna sezvala rozmanitou sestavu kapel. Chybět nebudou zahraniční headlineři, česká hudební kvalita ani nadupaná DJ stage.

The Subways, Zdroj: Rock for Churchi(l)

The Subways, Zdroj: Rock for Churchi(l)

Festival, který proběhne 29. a 30. srpna v severočeském Vroutku tentokrát vsadil na staré známé a do Čech pozval mimo jiné i londýnské Dub Pistols a The Parov Stelar Band. Obě kapely se už na vroutkovském festivale před lety představily a obě předvedly luxusní show. Severočeský festival lovil i v českých rybnících a mezi jeho sítě se chytili třeba lety prověření J.A.R. nebo tuzemská festivalová stálice kapela Wohnout.  Zvučnými jmény se letos může pochlubit i taneční scéna v čele s kvartetem z DJs z Velké Británie.

„Rok 2014 je pro nás speciální. Rock for Churchill dostane občanku a my bychom rádi tuto speciální událost s návštěvníky pořádně oslavili. Při sestavování programu se trochu ohlížíme přes rameno do historie a rádi bychom přivezli zpět pár nejúspěšnějších kapel z minulých ročníků,“ komentuje program festivalu hlavní organizátor Kamil Šír.

A kdo že jsou ony nejúspěšnějších kapely z minulých ročníků? Angličtí Dub Pistols byly před dvěma lety zvoleny nejlepší kapelou celého festivalu a pořádnou party zajisté rozpoutají i letos.  Londýňané vozí po celé Evropě energický mix elektroniky a karibské muziky a díky dvěma neúnavným MCs vždy v pódiu rozpoutají nekončící divočinu.

Ve Vroutku má zářez už i kapela The Parov Stelar Band. Electro swing je hudební fenomén, který dychtivě hltá celá Evropa včetně Česka. Banda kolem rakouského producenta Parova Stelara si v České republice vypěstovala pořádnou fanouškovskou základnu. Důkazem jsou týdny dopředu vyprodané koncerty ve velké Lucerně (2012) a Incheba Aréně (2013). The Parov Stelar Band se na severu Čech představí jako ,,headlineři“ sobotního programu.

V pátek se pro změnu role ,,headlinerů“ zhostí britské trio The Subways. Nabroušené kytary, přímočarý britský punk-rock a silný refrén jsou ingredience, které The Subways přimíchají do každého koncertu a s kterými už řadu let válcují pódia po celém světě. Za sebou mají 3 skvělá studiová alba, která přinesla zásadní hitovky jako Rock & Roll Queen nebo We Don’t Need Money To Have A Good Time. Ochutnávku ze čtvrté desky vám The Subways naservírují osobně na konci prázdnin na Rock for Churchill.

Z britských ostrovů je i další zvučné jméno vroutkovského festivalu. Nestárnoucí Dreadzone do České republiky dovezou energetickou elektro hudbu spojenou s drum´n´bass, dub i reggae. Už více než 20 let parta kolem zpěváka Earla 16 produkuje taneční hudbu a své energické představení hodlají předvést i na RFCH.

Poslední prázdninový víkend však nebude ve Vroutku patřit jen zahraničním formacím. Randál rozpoutají i české kapely. Napříč žánry připlují do vroutkovského rybníku velké ryby české hudební scény. Funkově-rocková pražská skupina J.A.R. těší své fandy už skoro 25 let a stále má co říct. Jen o něco málo mladší je další pražská skupina, která se též chystá rozpoutat pod pódiem ve Vroutku chaos. Kytarové lahůdky a vybroušené texty dovezou na RFCH Wohnouti. S sebou si dovezou i své kamarády a další českou festivalovou stálici. Řeč je o Vypsané fixe, která na sever Čech dorazí až ze San Piega. Těšit se můžete i na vystoupení kapel Fast food orchestra, Skyline nebo třeba Hentai corporation.

Rock for Churchill však nejsou jen rázné kytary. Poslední dny prázdnin na severu Čech oslavíte i tancem. Taneční šapitó ve Vroutku bude oba dva dny domovem světoznámých i tuzemských DJs. Taneční scéna letos osloví hlavně díky kvartetu z Velké Británie. Drumsound & Bassline Smith, Aphrodite, Krafty Kuts a Aquasky jsou jména, která ve světě DJs něco znamenají a českému divákovi hodlají představit své taneční sety právě na RFCH. Šapitou však nabídne i domácí DJs. Festival tak roztančí Pixie, Dave Substance-D, Friky nebo Jahmusic Lightaz.

Rock for Churchill 2014 to je pestrý mix žánrů od rocku, electroswingu, reggae, funku až po drum and bass a jungle. Dva dny, dvě pódia, více než desítka zahraničních hostů, domácí hudební špička a to vše okořeněné smutným faktem, že končí prázdniny. Ale netřeba truchlit, naopak je povinností si poslední srpnový víkend naplno užít a RFCH nabízí tu nejlepší příležitost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rock for Churchill v programu sází na staré známé. Slaví tak 15 ročník