Robin Thicke má nejprodávanější singl. Přeskočil i Daft Punk

Americký zpěvák Robin Thicke potvrdil, že patří k nejžhavějším interpretům světového mainstreamu. Jeho singl Blurred Lines se ve Spojeném království stal oficiálně nejprodávanějším za rok 2013.

FOTO: Robin Thicke
Robin Thicke slaví se svým singlem Blurred Lines velké úspěchy. Zdroj: robinthicke.com

V závěsu za sebou nechal například superhit Get Lucky francouzského elektro dua Daft Punk či stále populárnĕjší Wake Me Up od Avicii.

Kontroverzní píseň Blurred Lines slyšel během léta snad každý, kdo aspoň jednou zapnul rádio. Tuzemská hudební média se jí totiž doslova nemohla nabažit. Nejinak tomu bylo i v případě samotných fanoušků Robina Thickeho, ve Velké Británii si jeho singl od května zakoupilo 1, 36 milionů z nich. Legendární Daft Punk tak se svými 1, 24 milióny  prodaných kopií klesli na pomyslnou druhou příčku.

Producent Williams si mne ruce

Člověkem, který z této milionové senzace vytěžil nejvíce, je bezesporu zpěvák a producent Pharrell Williams. Ten se totiž podílel na tvorbě obou bestsellerů. ,,Jsem poctěn sympatiemi a láskou ze strany všech britských fanoušků,” vzkázal Williams a dodal: ,, Když pracujete s takovými talenty, jako je Robin nebo Daft Punk, tak se dějí skvělé věci.”

Nejprodávanější singl Spojeného království však za rok 2013 nezaznamenal jen úspěchy, ale i mnoho kritiky a sabotáží napříč veřejností. O nejmarkantnějším příkladu by se mohlo mluvit v případě britských univerzit v Leedsu a Edinburghu. Jejích studenti totiž vyškrtli Blurred Lines z playlistů všech klubů a barů tamějších kampusů a světový hit doslova bojkotují.

Šestatřicetiletý Robin Thicke působí na hudební scéně už od devadesátých let. Prorazit se mu podařilo však až v roce 2006 s písní Lost Without U a později platinovým albem The Evolution Of Robin Thicke, na kterém se mimo jiné také podílel již zmiňovaný Pharrell Williams. Ovšem největší slávu za svou kariéru Thicke zažívá právě teď, a to především díky songu Blurred Lines.

Robin Thicke má nejprodávanější singl. Přeskočil i Daft Punk
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*