Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Robert Plant o znovuobnovení Led Zeppelin: Napřesrok by to šlo

Jana Popelková

Jana Popelková

20. 2. 2013

FOTO: Led ZeppelinFrontman Led Zeppelin Robert Plant v jednom z rozhovorů naznačil, že by byl ochotný v roce 2014 navázat se zbytkem kapely opětovnou spolupráci.

FOTO: Led Zeppelin

Vyjde v pořadí pátý comeback Led Zeppelin? Zdroj: myspace.com

„Jimmy a John jsou staří flegmatici, kteří jsou naplno pohroužení do svých vlastních projektů, a nic jiného je nezajímá,“ hovoří Plant o kytaristovi Jimmy Pageovi a basistovi Johnu Paul Jonesovi. „Vždycky jen tak mlčí a dělají si svoje, já přitom ale dobře vím, že v hloubi duše by si oba dva reunion také přáli.“

Byl to proto právě Plant, kdo znovuobnovení Led Zeppelin svým bývalým spoluhráčům nabídl. Frontmanovy plány na příští rok jsou totiž prý prozatím v nedohlednu a tak se rozhodl načrtnout si je s předstihem po svém. „V roce 2014 nemám nic na práci,“ říká.

Poslední koncert kapela odehrála před šesti lety během vzpomínkové akce na Ahmeta Erteguna, zakladatele gramofirmy Atlantic Records . Na postu předčasně zesnulého bubeníka Johna Bonhama tehdy zaskočil jeho syn Jason. V tomto složení se skupina měla vydat na turné, z plánů ale nakonec sešlo.

Nešlo by o první comeback

Led Zeppelin se dodnes řadí k nejpopulárnějším interpretům všech dob – po celém světě prodali na 300.000.000 desek, čímž se hned po The Beatles zařadili na pozici druhé komerčně nejúspěšnější kapely (v rámci USA – pozn. red.)

Příčiny četných pauz, jimiž si kapela prošla, byly nejrůznější. Jednou to byla tragická smrt bubeníka, poté zas zaměření pozornosti na všelijaké vedlejší projekty (za zmínku stojí třeba Band of Joy nebo The Honeydrippers). Návraty na výsluní byly vždy velkolepé a dohromady lze napočítat čtyři – konkrétně v letech 1985, 1988, 1995 a 2007.

Jestli vyjde pátý comeback , předčasně plánovaný na příští rok, lze prozatím jen těžko předvídat. Jimmy Page ani Jaul Paul Jones se totiž k Plantově nabídce oficiálně nijak nevyjádřili. Na konečné stanovisko ohledně případného reunionu Led Zeppelin si tak budou muset fanoušci ještě nějakou dobu počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Robert Plant o znovuobnovení Led Zeppelin: Napřesrok by to šlo